ערב ראש השנה תשע"ב
    

לכל אוהבי האדם והזמר שלום.
כמות הימים שחלפה מאז עלה על המפה במסגרת המחאה החברתית, ה"ישראלי החדש", מזכירה את כמות הימים שחלפה על תיבת נוח בימי המבול. גם שם נוצר באופן אליגורי אדם חדש.

המכנה המשותף הינו שמגיע הרגע בו אנו חשים שיש מקום להתחדשות, למשהו שמקנן בנו שנים ומכל מיני סיבות לא עלה בידינו להוציאו לפועל.

בארועי המחאה גילינו מחדש בעזרת דור צעיר יותר, את סוד חדוות היצירה המשותפת. בכל אחד מהארועים היה דבק אמיתי שחיבר את הקהל הנפלא העצום והרב – הזמר על כל גווניו.

מיל"ה קמה לפני שנים גם כדי להשיא את הזמר העברי ולשזרו בין כל האזרחים גדולים כקטנים, בוגרים וצעירים, יהודים ובני דתות אחרות.

ככל ארגון חברתי גם אנו, יחד עם המון אנשים טובים נפגשים כדי לבחון היכן הואטו דרכינו וכיצד נוכל להמשיך במלוא האדרנלין עם "ישראלי מזמר חדש".

הילדים אשר השתתפו במסעות וארועי המחאה החברתית למדו בהם יותר מכפי שניתן לקבל בנושאים אלה בתוך מערכות החינוך. ילדים אלה, יחד עם כל המשתתפים בני כל הגילים, אשר שרו עד גרון ניחר את כל סוגי הזמר הישראלי הוכיחו כי למוסיקה כוח מהפנט ומאחד.

מיל"ה מחדשת פניה וקוראת לכל אוהבי הזמר ולכל החבורות לעשות שימוש במילות המפתח "לשיר וביחד".

יחד נוכל לעשות בעזרת הזמר לחברה טובה יותר, לחיבור חם בין אנשים, לעתיד שזור תקווה ואופטימיות.

הבה נושיט יד, חבורות, מנהלים מוסיקליים, עובדי ציבור וחינוך, מנהלים ברשויות המקומיות ברחבי הארץ וכל אוהבי האדם באשר אנחנו נמצאים.

אני מאחל לכולנו שנת זמר עברי משובחת וטובה.

אבי פרידמן, עו"ד
יו"ר מיל"ה
    

חברי מיל"ה יקרים,
בפתחה של שנה חדשה, ברצוני לברך אתכם בשנה טובה, שנת בריאות ואושר.
בעת האחרונה קיימנו מפגשים עם מנהלי הרכבים ומנהלים מוזיקליים, וכן עם אנשי ניהול מהעולם העסקי, אשר ליבם עם הזמר העברי ועם מיל"ה.
מפגשים אלה הולידו תכנית עבודה חדשה לעמותה. מטרת התכנית, להגדיל את מעגל הפעילים בעמותה דרך פעילות של מספר ועדות, ולהוות מנוף לעשייה החדשה.

הוועדות שהוקמו:

1. ועדת מנהלים מוזיקליים ובה חברים עוזי אסנר, אבי בן עוז, בועז קביליו, יאיר קלינגר, יוני שחם ואיתי לב, שמטרתה חשיבה והגשת תכנית פעילות שנתית למנצחים, ע"מ לקרב מנצחים רבים לשותפות דרך ופעילות  במיל"ה.

2. ועדת מנהלי הרכבים/תקשורת פנים ובה חברים יגאל פרי, גרסיה אוחיון,  אבנר בן ארי, סימה שורץ, סרחיו לבאן וענת רמץ, שמטרתה חשיבה והגשת תכנית פעילות שנתית למנהלי ההרכבים המוזיקליים, כמובילי דעת קהל,  ע"מ להעמיק ולבסס את התקשורת בין כל חברי הארגון.

3. ועדה אמנותית ובה חברים אילן גלבוע, מיכאל שני, צבי שרף וד"ר מיכאל וולפה. מטרת הוועדה לקבוע קו אמנותי ותכני  למגוון הפעילויות של העמותה, כגון: קביעת תכניות אמנותיות לפסטיבלים, החלטות בעניין צוותי שופטים ותקנונים לתחרויות, סדנאות ועוד.

4. צוות הפקה ובו חברים אבי פיינטוך, אודי טחורש, חנהל'ה בן בצלאל, מיכאלה הירש סתיו אדר ואיציק תבור. צוות זה יגיש תכנית לניהול כל הפקה של מיל"ה, ידאג לרישום ולשיבוץ ההרכבים לפעילויות , ייזום וינהל את ביצוע ההפקות בשטח. יפעל בשיתןף פעולה מול מנהלי המחוזות של מיל"ה : צביקה לב טוב – צפון, יאיר ריבק – מרכז, ענת רמץ – ירושלים, איציק תבור – דרום לייזום וביצוע הפקות וסדנאות אזוריות.

בהמשך יוקמו ועדות נוספות ובהן: ועדה לילדים נוער, ועדה לקשרי חוץ, שיווק, משאבים וקשרים בינ"ל וועדת אתיקה.

במקביל, הולך ומוקם בימים אלה איגוד מקצועי למנצחים, ביוזמת פורום המנצחים של מיל"ה, איגוד שיפעל לצד העמותה וייתן מענה לצרכים המקצועיים של מנצחי המקהלות בנושאי שכר, הסכמי עבודה, זכויות המנצחים ומעל לכל יצירת אתיקה מוסכמת ויחסים קולגיאליים בין מנצחי המקהלות בארץ.

ברצוני להודות לרני גלוגאו, יו"ר חוג ידידי מיל"ה, אשר נרתם במלוא המרץ להובלת תכנית הועדות ומיתוגה של העמותה.
תודה חמה לישראל אוליניק, על תרומתו ליצירת התכנית ולפן השיווקי של הארגון.
תודה לאלה שנתנו הסכמתם לשבת בחוג הידידים ההולך ומתהווה, לכל האנשים שכבר פועלים בוועדות, לעמיתיי בוועד המנהל ובהנהלת העמותה השותפים לדרך ולעשייה  ולאבי פרידמן, יו"ר העמותה על פועלו עד כה.

מיל"ה, בתנופת התחדשות, היא הבית התרבותי להרכבים קוליים רבים ומגוונים מכל רחבי הארץ.  אני מזמין כל אחד ואחת מכם להיות שותף בטיפוח שירת המקהלה והזמר העברי, וקורא לכל מי שרוצה לתרום מזמנו ומיכולותיו, ליצור קשר, לשלוח רעיונות ולהצטרף לעשייה.

שנה טובה, שנת שגשוג ופריחה,


דורון שנקר
מנכ"ל מיל"ה.
          

    

לאתר מיל"ה - לחץ כאן