מגזין מיל"ה מס' 2 - ספטמבר 2009
האסיפה הכללית הקרובה מהחשובות שידעה מיל"ה
 
האסיפה הכללית השנתית הקרובה של מיל"ה היא מהחשובות שידע הארגון בעשר שנותיו, כך לדעת רבים מקבוצות המייסדים והממשיכים.
 במוקד סדר היום של האסיפה יעמוד נושא הרה ארגון שמשנה את מבנה הארגון ודרכי ניהולו לקראת הגשמת סדרה של מטרות חשובות ודרכי הפעולה לביצוען.
 בעקבות עבודת ההכנה הממושכת שנעשתה על ידי צוותי עבודה של חברי הארגון בהדרכת ד"ר אורנה אבני,
 תובא בפני המליאה תוכנית כוללת ומפורטת שמאפשרת התקדמות ליעדים חדשים ופריצת דרך של הארגון בעתיד הנראה לעין.
 בעקבות עבודת הצוותים עודכנו גם סעיפים בתקנון הארגון ואלה יועמדו אף הם להצבעה במליאה.
 בנוסף תתקיים בחירה של חברי הדירקטוריון, המנכ"ל וועדת הביקורת לארגון.
 בשל חשיבותה הייחודית של האסיפה, מומלץ כי חבורות הזמר והמקהלות יבחרו בהקדם את נציגיהם למליאה על מנת שכל להקה תזכה לייצוג הולם בתהליך החשוב.
 אסיפת מיל"ה תתקיים ב-4 בספטמבר 2009 בשעה 09:30 בבית יד לבנים רח' אחד העם 20 בראשון לציון.
 ניתן לראות את סדר היום המפורט של האסיפה באתר מיל"ה בכתובת:
 http://www.mila-il.com/product_info.php?products_id=393
 רשימת המועמדים לדירקטוריון והפרטים אודותם מופיע בכתובת:
 http://www.mila-il.com/product_info.php?products_id=400
 תקנון מיל"ה והשינויים שנעשו בו מופיע בכתובת:
 http://www.mila-il.com/about.php
 התוכנית האסטרטגית לפרטיה מוצגת בכתובת:
 http://www.mila-il.com/uploads/startigic1.pdf
מאות זמרים ישירו יחד "תפילה לשלום" בפסטיבל ווקאליל
 מאות זמרות וזמרי מקהלות וחברות זמר ישירו יחדיו את השירים "תפילה לשלום" ו"סוכת שלום" באמפיתיאטרון הפתוח בנצרת עלית. באירוע שיהווה אחד משיאי פסטיבל ווקאליל ישתתפו הזמרים מירה עווד ושלמה גרוניך וכן מקהלת שני בניצוח פנינה ענבר שמשתתפות בה נערות יהודיות וערביות.
 פסטיבל ווקאליל יתקיים בחוה"מ סוכות, ימים 6 – 8 באוקטובר 2009. במהלכו יתקיימו סדנאות רבות והופעות של מקהלות וחבורות זמר ברחבי העיר.
 ביום שלישי 6 באוקטובר בשעה 21:00 יערך קונצרט המשלב זמר ישראלי ושירה קלאסית. חלקו הראשון של המופע יכלול שירה של הקהל עם התזמורת הקאמרית הישראלית ולאחר מכן תופיע המקהלה הקאמרית תל אביב בליווי התזמורת הקאמרית הישראלית וסולנים ברקויאם של מוצרט.
 ביום רביעי 7 באוקטובר בשעה 21:00 יארח שלמה גרוניך את שמיניית ווקאל, כרמל אקפלה ומקהלת שני.
 הערב השלישי של הפסטיבל יוקדש להופעת מקהלה מגרמניה וחבורות הזמר הנבחרות ב"סולם מיל"ה".
 במהלך כל ימי הפסטיבל יוצגו באולמות המופעים תערוכות מעבודותיהם של אמני "צבע בטבע". קבוצת האמנים מאגדת בתוכה יוצרים מכל תחומי האמנות הפלסטית, ציור, רישום ופיסול. העבודות שיוצגו בתערוכה נעשו בחיק הטבע בטכניקות שונות ומגוונות.
  פסטיבל "וקאליל" מתקיים בשיתוף פעולה עם ארגון המקהלות "הלל" ובמסגרתו תופיע השנה מקהלתWestfälische Kammerchor Münster  מגרמניה מתוך כוונה להפוך אותו בעתיד לאירוע בינלאומי.
 מחיר הפסטיבל לחברי מיל"ה והלל 35 ₪ לאדם, כולל השתלבות באחד ממסלולי המופעים של חבורות הזמר והמקהלות, או השיפוט ל"סולם מיל"ה", וכן השתתפות בסדנה מקצועית אחת מתוך מבחר הסדנאות (ניתן להשתתף בסדנאות נוספות בתשלום נוסף). מחיר הסדנה לשאינם חברי מיל"ה והלל 50 ₪ לאדם.
 מחיר הכניסה לכל מופע מרכזי לחברי מיל"ה והלל 45 ₪ לאדם ולאלה שאינם חברי הארגונים 85 ₪ לאדם. לתושבי האזור תתאפשר כניסה למופע מרכזי במחיר מוזל של 70 ₪ לאדם. פרטים נוספים על האירועים, לוחות הזמנים והמחירים באתר מיל"ה בכתובת:
 http://www.mila-il.com/product_info.php?products_id=399
  
 למילים,תווים והאזנה לתפילה לשלום לחץ כאן
דורון שנקר בישיבת ועד מיל"ה: "סיימנו קדנציה עשירה בפעילויות"
 ועד מיל"ה היוצא קיים בימים אלה ישיבה מסכמת של פעילותו בשנתיים האחרונות.
 הישיבה התקיימה בהשתתפות יאיר קלינגר, רחל גרוס, מנשה לב-רן, צביקה לב טוב והיו"ר דורון שנקר, שאמר כי היקף הפעילות של מיל"ה גדל באופן משמעותי בתקופת כהונתו של הועד הנוכחי והוא צופה כי במסגרת המבנה החדש המוצע לאסיפה הכללית, תהיה תנופה נוספת בפעילות של הארגון. הוא מסר גם פרטים על ההיענות הגוברת של חברי מיל"ה, מנצחים וזמרים כאחד, לקחת חלק בעבודת הארגון בקדנציה הבאה כחברים בדירקטוריון ובוועדות.
 צביקה לב-טוב התייחס אף הוא לשינויים הצפויים ואמר כי תהליך הרה-ארגון שנעשה בהנחיית ד"ר אורנה אבני, התנהל על הצד הטוב ביותר.
 רחל גרוס ומנשה לב-רן הצביעו על הצורך לחזק את הקשר המקצועי עם מנצחי המקהלות ובמיוחד בקרב אלה הפועלים בצפון הארץ. בהמשך לדבריה הוחלט על קיום סדנה למנצחים שתתקיים לקראת פסטיבל ווקאליל.
 יאיר קלינגר, הציע כי הבחירות הקרובות לדירקטוריון יתנהלו בקלפי והצעתו התקבלה.
 המנכ"ל היוצא, אבי פינטוך, ברך בסיום המפגש את הנוכחים והודה על שיתוף הפעולה המיוחד שהתקיים בין כל זרועות הביצוע של מיל"ה באירועים השונים ובפעילות השוטפת לאורך כל הקדנציה האחרונה.
 ברשימת חברי הוועד היוצא היו גם בועז קביליו, רבקה בר ואיציק תבור.
היערכות לפתיחת דפי אינטרנט לחבורות הזמר באתר מיל"ה
 בעקבות הפעילות התקשורתית המתבצעת במיל"ה, גברה לאחרונה ההתעניינות של חבורות הזמר בפתיחת דפי אינטרנט באמצעות האתר של מיל"ה. על מנת ליצור בסיס נרחב למידע אודות החבורות ופעילותן, הצורך בהעברת מסרים והיכולת למשוך זמרים וזמרות חדשים להרכבים הקוליים השונים. התקבלה החלטה לקדם את הרצונות של הלהקות בשטח בנושא האינטרנט.
 מגוון האפשרויות העומד לרשות הלהקות הוא גדול ביותר. ניתן לפתוח עמוד יחיד, או מיני אתר הכולל מספר עמודים. קיימות גם אפשרויות להוספת דפי תמונות וקבלת שירותי עיצוב.
 מידע מפורט על האפשרויות השונות העומדות לרשות המקהלות וחבורות הזמר בנושא פיתוח דפי אינטרנט ייחודיים ניתן לקבל בכתובת:
 http://www.mila-il.com/webdev.html
שלום חנוך הצליח להפתיע את חבורת "קולות בשדרה" חבורת הזמר הייצוגית של פרדס חנה. "קולות בשדרה" בניצוחה של רחל גרוס, הופיעה לפני מספר שבועות במופע מיוחד: "בגלגול הזה". המופע שהתקיים באולם המתנ"ס של פרדס חנה נערך בשיתוף להקת המחול האזורית "הדודאים". תוכנית המופע כללה רפרטואר מגוון משיריו של הזמר והיוצר שלום חנוך, שהפתיע את המשתתפים והגיע עם בת זוגו כדי להאזין ולצפות בביצועי החבורות. על מנת שלא למשוך תשומת לב רבה בחר חנוך להתיישב על גרם המדרגות שביציע ורק לאחר שהתבקש לעלות לבמה, הוא נעתר לבקשה ונשא דברי ברכה קצרים שבהם חלק שבחים למשתתפים ולביצועים. חבורת הזמר "קולות בשדרה" פעילה מזה 22 שנים ומשתתפים בה זמרים וזמרות מפרדס חנה וסביבתה. בשנה הבאה מתעדת החבורה לייצג את ישראל בפסטיבל זמר גדול שייערך בסין.
חברי מקהלת "מללייקה" במבצע למען חיילי צה"ל
 
מקהלת מלליקה מכפר מלל בניצוח של יאיר קלינגר, הוכיחה לאחרונה כי כוחם של חבריה וחברותיה אינו רק בגרונות. באחד מימי השישי קיבלו משתתפי המקהלה הודעה בדואר אלקטרוני, המבקשת מהם למצוא מקומות לינה לשני לילות לחיילי יחידה מובחרת שבה משרת בנה של תירזה, אחת מחברות המקהלה.
 כחלוף שעה קלה מרגע הגיע ההודעה הגיעה תשובה משרה אמיתי, חברה אחרת במקהלה, שהודיע כי היא ושמוליק בעלה יארחו את כל חיילי היחידה במבנה ממוזג המצוי בחצרם. חברים אחרים נרתמו אף הם למשימה באמצעות קניית מוצרי מזון שונים שאפשרו לחיילים שהות נוחה ומפנקת של סוף השבוע במקום.
 "כנראה שלא במקרה הצטרפתי למקהלה, וכאשר התלבטתי בתחילת הדרך האם להישאר או לא, הרגשתי די מהר את הניצוץ שהפך עכשיו ללהבה", סיכמה תירזה את המבצע המרגש.
ארבע על ארבע בראשל"צ
 
שמיניית 4 על 4 בניהולו המוסיקלי של דורון שנקר, תתארח בערב זמר של המוסיקאית רבקה'לה בר בהיכל התרבות ראשון לציון.
 המופע יתקיים ב- 12 בספטמבר בשעה 21.00. השמינייה תופיע בתכנית עשירה, קצבית ומגוונת הכוללת שירים ישראלים ומתורגמים בעיבודים מיוחדים. בחלק הראשון של המופע תהיה שירה בצוותא עם הקהל.
 חברי מיל"ה יכולים לרכוש כרטיסים במחיר מוזל בסך 35 ₪ לאדם. להזמנות: טל' 03-94888665,  054-5788432 .
לוח המודעות של מיל"ה יעמוד לרשות חברי הארגון בהמשך לפעילויות התקשורתיות והרחבת השירות הניתן לחברים, הוחלט לאחרונה על מתן אפשרויות פרסום מודעות מילים קטנות בלוח המודעות האינטרנטי. במסגרת זאת יוכלו 2,600 חברי מיל"ה לשלוח בקשות לפרסום מודעות מילים במגזין המקוון בתחום "קונים - מוכרים". היקף כל פרסום לא יעלה על 30 מילים לכל היותר.
 פרסומים שאינם במסגרת מודעות מילים ייעשו רק בתשלום על פי התעריף המצוי במשרדי מיל"ה.

לאתר מיל"ה - לחץ כאן