מגזין מיל"ה מספר 34 - מאי 2011

דבר המנכ"ל
הרכבי מיל"ה במרכז פסטיבל ווקאליל 2011
אסיפת מליאה ובחירות
הסתיים מחזור א' סדנת פיתוח מנהלים
מפגשים עם הנהלת מיל"ה
ואות ההוקרה הולך ל...
טלי מעין – דברי פרידה
לוח מודעות

דבר המנכ"ל
חברי מיל"ה היקרים שלום,
מעת לעת אני מנצל את במת המידעון בכדי לעדכן ולדווח על מצב העמותה, התנהלותה ויעדיה.
אנו נמצאים עתה, כשנה ומחצה לאחר ביצוע שנוי המבנה הארגוני של העמותה, והגשמת התכנית האסטרטגית החדשה עליה החלטנו בתהליך ארוך ומשתף. מיד עם תחילת עבודתה של ההנהלה החדשה, נכנסנו לעומס של אירועים ועבודה שוטפת תוך שיתוף פעולה עם גורמים ומוסדות רבים, ובהשתתפות חבורות זמר רבות. למדנו "תוך כדי תנועה" להתנהל במבנה החדש ובעבודת צוות חדש. התוצאות בשטח נתנו לנו רוח גבית וחיזוק. הרצון לשיתוף פעולה מצד השלטון המקומי וכן מצד משרד התרבות, דרך הגדלת תקציב התמיכה, חזקו את ידינו. היום אנו נמצאים בזמן נאות לבחינה מחדש של התנהלות הנהלת מיל"ה, להפקת לקחים והצבת יעדים. אחד הנושאים העיקריים אשר עומדים לנגד עינינו, הוא קירוב האנשים  בשטח, קרי מנהלי החבורות, המנצחים, חברי החבורות והמתנדבים, אל שולחן ההנהלה, לשם החלפת רעיונות, דעות, והקשבה הדדית. במפגש ראשון ומוצלח בין הנהלת מיל"ה לבין כ – 25 מנהלי חבורות, עלה הרצון המשותף לתהליך כזה, ואנו עומדים לקיימו באופן רציף. מפגשים נוספים בינינו לבין מנהלים ומנצחים כבר נקבעו, ואת התכנים והמסקנות שיופקו ממפגשים אלה נביא אליכם במגזין.  יעד שני וחשוב, המבוצע בימים אלה הוא הקמת "חוג ידידי מיל"ה". קבוצת אנשים בעלי השפעה ויכולת, אשר מאמינים במטרות המרכזיות של העמותה – קידום הזמר העברי וחיזוק תנועת המקהלות וחבורות הזמר. קבוצה זו עשויה לסייע בחיזוק מעמדה ויכולותיה של העמותה. תהליך נוסף ההולך ונרקם בימים אלה, הוא התקרבות ושיתוף פעולה בין כל הגורמים העוסקים בשירת המקהלה בישראל, ארגון הלל, הזמריה, בית הספר לשירת המקהלה ומיל"ה, לשם הקמת פדרציית המקהלות בישראל. גוף זה יעמוד ויפעל אל מול השלטון הארצי, לשם חיזוק כל הגורמים החברים בו, וכן יוכל לייצג את ישראל מול גופים וארגוני מקהלות בחו"ל. תוך כדי העשייה הרבה, אנו נמצאים היום בתקופה לא פשוטה מבחינה תקציבית. מספר גופים אשר היה עליהם להעביר תקציבים למיל"ה, הנובעים מפעילות משותפת, מתעכבים בביצוע, ואנו מנסים להתמודד בדרכים שונות עם המצב. תקציב תמיכת משרד התרבות, אשר ניתן לנו לשם קיום פעילויות, מתקבל בחשבוננו רק בסוף השנה, כלומר לאחר קיום האירוע וביצוע התשלום לכל הספקים. גם התנהלות זו מקשה עלינו במידה לא מועטה. בנוסף, ההרשמה השנתית למיל"ה מתבצעת בעצלתיים, ואני פונה אליכם בהזדמנות זו ומבקש מכם לדאוג להרשמה כחברי העמותה.
מיום היווסדה, הייתה מיל"ה בעיני, עמותת כל חבריה,העמותה של כולנו. אני קורא לכם לבוא, להיות שותפים פעילים לדרך, ולהשפיע על המשך צמיחתה של העמותה והגשמת המטרות של כולנו. הצהרתכם על חברות בעמותה, מחזקת את ידינו ונותנת לנו את האפשרות להמשיך ולפעול למען קידום הזמר העברי, חיזוק המעמד ומתן במה ציבורית מכובדת לחבורות הזמר בישראל.  ב – 12 שנות קיומה של מיל"ה, אנו יכולים לרשום לזכותנו הישגים רבים, פעילות ענפה ועלייה משמעותית באיכות החבורות והמנצחים!
ולסיום, בימים אלה אנו נפרדים משני אנשים יקרים אשר לוו אותנו בעשייה הרבה, כל אחד בתחומו.
טלי מעין, מזכירת העמותה מזה שלוש וחצי שנים. אנו מודה לה על שנים של השקעה ושותפות לדרך אשר לא נפסקת. טלי מפנה את מקומה בצוות, אך ממשיכה להתנדב ולשתף פעולה עימנו.
אנו מודים לטלי על תרומתה הרבה לעמותה ומאחלים לה הצלחה בהמשך דרכה.
דני בירן, סמנכ"ל שווק והסברה, אשר עבד עימנו בשנה וחצי האחרונות, גם הוא נפרד מאיתנו, אך לא מדרכנו. גם לדני אני מודה על המסירות וההשקעה, וכולנו מאחלים לו הצלחה בהמשך.
אני מאחל לכולכם חג עצמאות שמח, מלא שירה והתרוממות רוח.

דורון שנקר
מנכ"ל מיל"ה

 

הרכבי מיל"ה משתתפים בהפקות המרכזיות של פסטיבל ווקאליל 2011 סדנאות, מופעי חוצות ובאולמות, ערבי הוקרה, סולם מיל"ה, אופרטות והרבה ווקליזה הם חלק מהאפשרויות הרבות המצפות לכם במסגרת פסטיבל "ווקאליל" 2011 שיתקיים בנצרת עילית בין התאריכים 5-7 ביולי 2011.  מחווה לחיים חפר, מופע של מוסיקה יהודית מופעי חבורות ועוד.  אפשר עדיין להירשם כמשתתפים במחווה לחיים חפר או להירשם למופע של מוזיקה יהודית . את שני המופעים האלה ילווה הרכב נגנים. כרגע מתבצע הרישום לשני מופעים אלה ע"י המנצחים בלבד ובמשלוח מייל ל:
 mila-il@zahav.net.il.  תוכנית הפסטיבל והלו"ז יפורסמו בהקדם. הרישום למופעי חיים חפר ומוזיקה יהודית ינעל ב- 17 במאי 2011.
אסיפת מליאה ובחירות לוועד מנהל וועדת ביקורת
אסיפת מליאה של כלל חברי העמותה תתקיים ביום ו' 17 ביוני בשעה09:30 בבית יד לבנים ראשל"צ. במסגרת האספה יבחרו ועד מנהל חדש וועדת ביקורת. אנו קוראים בזאת לאלה המעוניינים להגיש מועמדות לוועד המנהל ולועדת ביקורת
את המועמדות יש להגיש בכתב ובהתאם לטופס הגשת מועמדות הנמצא באתר מיל"ה/דף הבית/לשונית טפסי רישום/הגשת מועמדות לוועד מיל"ה/הגשת מועמדות לועדת ביקורת. את טופס המועמדות יש למלא עד 25/5/11. החל מתאריך זה יוצגו טופסי המועמדים באתר מיל"ה. חברי העמותה מתבקשים להגיע לישיבה,
להצביע ולהשפיע.
הסתיים מחזור א' של סדנת
פיתוח מנהלים
למי יש יותר כובעים, ביותר צבעים מאשר למלכה אליזבת?
למה עוסקת קבוצת אנשים, שנראית על פניו במצב סביר, בקשירת קשי שתייה ומהדקים, ומהו טעמם של הדגים שמכינה יונה לשבת?
אם הייתם בין אותם  17 מנהלי הרכבים, שהתייצבו מדי שבועיים לשעות מהנות ומאתגרות של חשיבה וחוויה משותפת, בהנחייתו הסוחפת של אהד פרס, להמשך לחץ כאן

מפגשים עם הנהלת מיל"ה
בעקבות המפגש שהתקיים עם מנהלי חבורות יתקיימו מפגשים נוספים עם מנצחים ומנהלי חבורות ע"פ הפירוט הבא: מפגש עם מנהלי חבורות – 20/5/11 בין השעות 10:00-12:00 במרכז א-קפלה/מרכז אומניות דרך כפר הדר 33 הוד השרון. מנהלים המבקשים להשתתף במפגש זה והמעוניינים להעלות נושאים מתבקשים לאשר בדוא"ל – mila-il@zahav.net.il  

מפגש עם מנצחים – שולחן עגול בנושא איגוד מקצועי ונושאים נוספים ב- 20/5/11 בין השעות 12:30-14:30 במרכז א-קפלה/מרכז אומניות דרך כפר הדר 33 הוד השרון.
מנצחים המעוניינים להשתתף ולהעלות נושאים נוספים מתבקשים לאשר בדוא"ל אל:
mila-il@zahav.net.il 

ואות ההוקרה הולך ל...
מה המשותף לאפרת קורץ, מלכה מאור ורונית אברמוביץ'?
שלושתן מנהלות הרכבי שירה ושלושתן מקבלות ביום העצמאות ה- 63 למדינת ישראל את אות יקיר המועצה האזורית משגב על פועלן הרב בתחות ניהול וקידום הרכבי השירה של המועצה. קולות משגב, צליל בהר ומקהלת משגב הגליל נתברכו בשלוש מנהלות שעשייתן ופועלן הביא אליהן את אות ההוקרה והכבוד הנלווה אליו.
משפחת מיל"ה מאחלת לשלושתן עוד שנית רבות של עשייה ותנופה. ולמועצת משגב ברכות על ההכרה בפעלן הניהולי/מוסיקלי .

טלי מעין – מילות פרידה
שלום לכל חברי במיל"ה,
בימים אלה אני מסיימת את תפקידי בעמותה כמזכירה /מנהלת אדמיניסטרטיבית. בשלוש השנים האחרונות הייתה לי הזכות להיות אתכם בקשר יומיומי ועל כך תודתי. אני מקווה שהצלחתי לעזור לכם ולו במעט.
מבקשת להודות לכם על תקופה נהדרת ועל האמון שנתתם בי ומקווה שהשבתי לכם לשביעות רצונכם.
תודה לדורון שנקר ולהנהלת מיל"ה על ההזדמנות שניתנה לי בעשייה מיוחדת ומספקת. אין לי ספק שנמשיך להיפגש באירועי מיל"ה השונים ובעיקר...שלא נפסיק לשיר!!!
חיבוק ואהבה לכולם,
טלי מעין


 

לוח מודעות
להזכירכם, מיל"ה מפעילה לוח מודעות המיועד לחברי מיל"ה בלבד.
באמצעות לוח זה ניתן להעביר מסרים על פעילויות, הרשמת זמרים/ות, קנייה ומכירה ועוד. השימוש בלוח המודעות מיועד רק לאלה שהסדירו תשלום דמי חבר לשנת 2011. מידע המועבר ע"י גורמים שאינם רשומים כחברים במיל"ה יפורסם בתשלום.

ניתן להיכנס ללוח המודעות כאן.


לאתר מיל"ה - לחץ כאן