מגזין מיל"ה מס' 1 - אוגוסט 2009
מגזין מיל"ה יוצא לדרך!
הגיליון הראשון של המגזין האינטרנטי מגיע אליכם היום לאחר שנים של הפקת מגזינים מודפסים באופן לא סדיר. המגזין שיופיע מדי שבועיים לכתובות הדוא"ל של חברי מיל"ה, יכלול מידע שוטף על פעילות הארגון, חדשות מתחום המוסיקה שיש להן נגיעה לפעילות מיל"ה, פרטים על אירועים, סדנאות, פסטיבלים ופעילויות אחרות שיתקיימו והתקיימו במהלך השנה, וכן דיווחים מישיבות ההנהלה והוועדות השונות וסקירות על הנעשה בחבורות ובמקהלות עצמן. התכנים שיפורסמו במגזין יופיעו בקביעות גם באתר מיל"ה.
 
על מנת לאפשר את זרימת המידע החדשותי לכלל חברי מיל"ה, מוזמנים חברי מקהלות וחבורות זמר לשלוח פרטים על הפעילויות המתקיימות אצלם, כמו גם דיווחים על נסיעות צפויות לחו"ל וחזרה משם, מפגשים מוסיקליים מעניינים של החבורות וסיפורים אישיים. החומרים ייבחנו על פי שיקולי עריכה מקצועיים ופרסומם ייעשה בהתאם לכך. מקווים שתיהנו מהקריאה ותהיו שותפים לכתיבה. ניתן לשלוח את החומרים בדוא"ל עפ"י הכתובת: mila-il@zahav.net.il
האסיפה הכללית תתקיים בתחילת ספטמבר
האסיפה הכללית השנתית ה-13 של מיל"ה תתקיים ב-4 בספטמבר 2009 בשעה 09:30 בבית יד לבנים רח' אחד העם 20 בראשון לציון. סדר היום של האסיפה כולל מספר סעיפים בהם אישור תהליך רה-ארגון מקיף (פרטים במגזין זה), בחירות לוועד האגודה ולוועדת בקורת ושינויים בתקנון הארגון. בנוסף, יימסר דיווח של רו"ח הארגון ודו"ח ועדת בקורת.
מועד קיום האסיפה הכללית של מליאת מיל"ה הוקדם השנה עקב דרישות המתחייבות מחוק רשם העמותות.
הנושאים שעומדים הפעם להצבעה ודיון הם מהחשובים והגורליים ביותר לעתיד הארגון ומחייבים השתתפות של כלל נציגי החבורות. לכל חבורה שמורה זכות הצבעה באמצעות נציג אחד, אך בדיונים יוכלו להשתתף ולהשמיע דעה גם חברים נוספים. חברים המעוניינים להציע עצמם לדירקטוריון החדש של מיל"ה, מוזמנים לשלוח את הצעותיהם בדוא"ל לכתובת:
mila-il@zahav.net.il
 פרטים על סדר יום האסיפה באתר מיל"ה בכתובת:
 http://www.mila-il.com/product_info.php?products_id=393
 ניתן לראות את התקנון והשינויים שנעשו בו באתר מיל"ה בכתובת:
 http://www.mila-il.com/about.php
הסתיימו הדיונים לכתיבת תוכנית רה-ארגון.
בחודשים האחרונים התקיימו דיונים לקראת ביצוע תהליך רה-ארגון במיל"ה בליווי והנחייה של היועצת הארגונית, ד"ר אורנה אבני.
 ההחלטה על הצורך בשינויים משמעותיים בארגון התקבלה בוועד מיל"ה ביוזמת היו"ר היוצא - דורון שנקר, לאחר עשר שנים של פעילות רצופה שנעשתה בהתנדבות על ידי מקימי הארגון וחברים נוספים שראו חשיבות רבה בקיומו של ארגון יציג להרכבים הווקליים העממיים הקיימים בישראל.
בעקבות החלטת הוועד התקיימו מספר כנסים אזוריים בהשתתפות חברים רבים שנאספו להשמיע דעה ולהציג עמדה באשר לעתידו של הארגון, יעדיו והמטרות שיש להציב לצוות המוביל ולחברי המקהלות וחבורות הזמר לקראת השנים הבאות. בהמשך לדיונים האזוריים התנדבו מספר חברים להשתתף בצוות דעות שגיבש את ההצעות השונות לכלל תוכנית מגובשת וברת ביצוע. התוכנית נערכה ונכתבה ע"י דר' אבני והוגשה להצבעת ועד מיל"ה. התוכנית עוסקת במכלול הנושאים בהם פועלת מיל"ה כיום ואף מרחיבה לתחומים נוספים הדורשים פעילות וביצוע בעתיד. עם אישורה של התוכנית ע"י הוועד, היא תובא לדיון והצבעה באסיפה השנתית הקרובה שתתקיים ב-4 בספטמבר.
התוכנית בכללותה מוצגת באתר מיל"ה בכתובת:
 http://www.mila-il.com/uploads/startigic1.pdf
פסטיבל ווקאליל יתקיים בסוכות בנצרת עלית
פסטיבל ווקלי ראשון מסוגו של מיל"ה, יתקיים בסוכות בנצרת עלית. הפסטיבל "ווקאליל", שמהווה המשך ל"קול ראשון" שהתקיים אשתקד בראשון לציון, מיועד להיות פסטיבל שנתי למקהלות וחבורות זמר והוא נערך בשיתוף עם ארגון "הלל". במהלך הפסטיבל יתקיים גם אירוע לדרוג ההרכבים הקוליים שייקרא "סולם ווקאליל" (במקום "סולם מיל"ה" שנערך בעבר).
תוכנית הפסטיבל תכלול מופעים, הופעות של מקהלות וחבורות זמר, סדנאות בהנחיית טובי אנשי המקצוע ואירוע פתיחה מרשים בהשתתפות מאות זמרות וזמרי המקהלות שישירו יחדיו את השיר "סוכת שלום" על פסגת הר נוכח פני עמק יזרעאל. באירוע זה צפויים להשתתף גם הזמרת מירה עווד ומקהלה מעורבת של נשים יהודיות וערביות והוא עתיד למשוך אלפיו מטיילים וחובבי מוסיקה רבים מכל רחבי הארץ.
התוכנית המפורטת ומחירי ההשתתפות בסדנאות ובמופעים המרכזיים יפורסמו בימים הקרובים באתר מיל"ה שכתובתו:
 http://www.mila-il.com/product_info.php?products_id=399
אירועים רבים בתוכניות מיל"ה לשנה הקרובה
מיל"ה תקיים גם השנה סדרה של אירועים ופעילויות מוסיקליות המיועדות להעשרה מקצועית ומפגשים חברתיים.
בחג החנוכה הקרוב יתקיים המפגש המוסיקלי של חבורות הזמר בטירת הכרמל. האירוע שיתקיים בימים 13 – 17 בדצמבר 2009 הפך כבר למסורת והוא מושך אליו עשרות חבורות זמר ומקהלות. כדי להבטיח השתתפות במפגש מוזמנים מנהלי הלהקות להקדים את הרשמתם.
אירוע מרכזי נוסף: "זמר סובב כנרת" ייערך בימים 28 -30 בינואר 2010 באזור עמק הירדן. הצלחתו של הפרויקט בשנתיים האחרונות ממקדת אליו תשומת לב רבה של חבורות ומקהלות מכל רחבי הארץ. הדבר מחייב הרשמה מוקדמת כדי להבטיח מקומות לינה במלונות וכרטיסים למופעים. תוכנית האירוע תתפרסם בשבועות הקרובים והיא תכלול מפגש ייחודי של כל המשתתפים לשירה משותפת של שיר תפילה לגשם שייכתב במיוחד לאירוע במסגרת תחרות מיוחדת שתוכרז בקרוב ע"י מיל"ה.
התוכנית השנתית כוללת גם את המפגש המסורתי של ימי זמר באשקלון שייערך באביב שנה הבאה.  בנוסף למופעים המרכזיים יתקיימו גם סדנאות למנצחים ולחברי מקהלות וחבורות זמר. פרטים על הסדנאות באתר מיל"ה.
מופעי זמר למען הקהילה
 בחודשים האחרונים מתקיימת ביוזמת מיל"ה פעילות ענפה של חבורות זמר ומקהלות למען הקהילה. בין השאר מתקיים מדי חודש מופע בהתנדבות של חבורות זמר בבית לוינשטיין בהשתתפות רבים מהמצויים בתהליכי שיקום במקום.
 מופעים נוספים בהתנדבות מתקיימים במחלקה השיקומית של בית החולים הדסה בירושלים.
 לאחרונה החלה פעילות התנדבותית גם במסגרת כנסים של חבורות זמר המתקיימים למען הקהילה בבית שבעת הכוכבים בהרצליה.
 חבורות זמר ומקהלות המעוניינות להשתתף באירועים הללו מוזמנות להפנות את בקשתם לאבי פינטוך במיל"ה, טל' 08-8692787/9
או בדוא"ל  avi-mila@zahav.net.il    
חידוש ההרשמה למיל"ה
נוכח תהליכי השינוי והיקף הפעילויות הגדול המתבצע במיל"ה, כמו גם הגידול במספר החברים שמגיע כיום ליותר מ-2,000 חברים רשומים, הוחלט על מתן דגש לפעילות הגבייה של דמי החבר לשנה הקרובה. על פי החלטת ועד מיל"ה יישאר גובה דמי החבר למנצחים על סכום של 140 ₪ לחבר וגובה דמי החבר למשתתפי המקהלות וחבורות הזמר יהיה 80 ₪.
מחירי ההשתתפות המוזלים במגוון הפעילויות, הסדנאות, האירועים והפסטיבלים שיתקיימו בחודשים הקרובים ביוזמת מיל"ה מיועדים אך ורק לחברות ולחברים שישלימו את תשלומיהם לשנים 2009 – 2010.

חני לבנה וגילה חסיד במופע שירת הבלקן
 הזמרות חני לבנה וגילה חסיד מעלות מופע משותף המציג יריעה רחבה וססגונית מתוך שירת הבלקן. במסגרת המופע הווקלי תופענה שתי היוצרות בשירים מבולגריה, יוגוסלביה, רומניה, יוון, מקדוניה ושירת הצוענים. השירים מתורגמים לעברית ומתובלים בשפת המקור. לבנה וחסיד מלוות בהרכב נגנים הכולל את עוזי רוזנבלט, לאוניד רוטשטיין, גרשון וייסרפירר, יוראי רון, אורי נווה ונועם חן. בכל אלה יוצרים על הבמה קוקטייל מוסיקלי מעניין המשלב שמחת חיים וצבעוניות רבה.
 המופע הקרוב ייערך בצוותא תל אביב ב-19 באוגוסט בשעה 20:30. כרטיסים במחיר 100 ₪ ניתן להשיג בקופת צוותא טל' 03-6950156.
 מחיר הכרטיס לחברי מיל"ה 70 ₪ לאדם בהצגת כרטיס חבר מיל"ה.


 
בברכה,
צוות מיל"ה
קיץ קריר ונעים!


לאתר מיל"ה - לחץ כאן