מגזין מיל"ה מספר 27 נובמבר 2010
נמשך המבצע למקדימים לחדש חברות
השיר "השלמה" זכה במקום ראשון ב"הרמוניה"
נותרו מקומות ספורים לחנוכה בטירת כרמל
החלה הרשמה לזמר סובב כנרת 2011
עלה לאוויר אתר האינטרנט בעיצובו החדש
יום פעילות ארצי להרכבי נוער במעלה אדומים
סדרת מופעי א-קפלה בעין הוד
היערכות מחודשת במיל"ה חו"ל
הרכבים צפוניים ממעטים להשתתף באירועי מיל"ה
נמשך מבצע חידוש החברות המאפשר כניסה להגרלה על הקלטת דיסק
מבצע חידוש החברות למיל"ה, שעליו הוכרז בגיליון הקודם של המגזין, ממשיך גם בימים אלה. החברות בארגון תורמת בראש ובראשונה לחיזוק הפעילות לקידום מורשת הזמר העברי ועידוד שירת האנסמבלים הקוליים בכל רחבי הארץ. עם זאת, בהנהלת מיל"ה הוחלט לקיים מבצע שיאפשר לאחת מחבורות הזמר שתקדים את להמשך הכתבה לחץ כאן.
השיר "השלמה" זכה במקום הראשון בתחרות הזמר העברי המקורי "הרמוניה"
שירם של אור אדם ויוני שחם בביצוע גלי שחם וחבורת הזמר "קולות חמים", זכה במקום הראשון בתחרות הזמר העברי המקורי "הרמוניה".
השיר הזוכה נבחר מתוך עשרה שירים שהגיעו לשלב הגמר והוצגו לקהל באירוע מרשים שנערך באולם היכל התרבות בפתח תקווה. בחירת השיר נעשתה בשקלול של הצבעת הקהל באולם וחבר השופטים שכלל את המוזיקאי והיוצר קובי אושרת (יו"ר), המוזיקאי ומשמר הזמר העברי נחום (נחצ'ה) היימן ומנהל רשת ג' של קול ישראל, נועם גילאור.
להמשך הכתבה לחץ כאן.
 נותרו רק מקומות ספורים לחגיגת ימי הזמר בטירת כרמל בחנוכה
חגיגת ימי הזמר המסורתית של מיל"ה בטירת כרמל בחג החנוכה, רושמת השנה שיא חדש של משתתפים. האירוע שיתמשך השנה על פני שישה ימים בין התאריכים 1 – 8 בדצמבר 2010, מושך אליו עשרות חבורות זמר והרכבים קוליים הכוללים יותר מ-1,000 זמרים וזמרות מכל רחבי הארץ.
במהלך הפעילות בטירת כרמל תופענה חבורות הזמר על במות המתנ"ס ע"ש פירסט ואשכול פיס. בסיומו של כל יום פעילות יתקיים מפגש של כל המשתתפים עם היוצר ומלחין קובי אשרת שישיר להמשך הכתבה לחץ כאן.
בקרוב:ההרשמה לפסטיבל "זמר סובב כנרת 2011" בעמק הירדן
בימים  הקרובים תחל ההרשמה לפסטיבל "זמר סובב כנרת", שיתקיים בעמק הירדן בימים 13 – 15 בינואר 2011. הפסטיבל המתקיים בפעם השביעית, צפוי למשוך אליו גם השנה עשרות רבות של הרכבים קוליים הכוללים מאות זמרים וזמרות ובני משפחותיהם. במהלך שלושת ימי האירועים...להמשך הכתבה לחץ כאן.
עלה לאוויר אתר האינטרנט של מיל"ה בעיצובו החדש
אתר האינטרנט של מיל"ה בעיצובו החדש עלה בימים אלה לאוויר. האתר מאפשר נגישות קלה וטובה יותר לשפע המידע המצוי בין דפיו. דף הבית מציג מידע חדשותי, מבזקים חשובים, תמונות אלבום וסרטי וידיאו. מצוי בו גם חיבור לדף הפייסבוק של הארגון והדבר מאפשר לחבורות הזמר השונות ולחברי מיל:ה להעלות באמצעותו תמונות וסרטים לצפייה בפייסבוק ובאתר מיל"ה.
העיצוב החדשני והיכולת להתמצא בקלות בין דפי האתר מאפשר יותר מתמיד לפתח דפים ייחודיים של החבורות ולאפשר לציבור הגולשים להיחשף לפעילות חבורות הזמר בכל רחבי הארץ. חבורות המעוניינות לפתוח דף פרטי משלהן באתר מיל"ה, מוזמנות לעשות זאת באמצעות פנייה בדוא"ל בכתובת:
Mila-il@zahav.net.il
יום פעילות ארצי ללהקות נוער ומקהלות ילדים נוער יתקיים במעלה אדומים
אירוע זמר המיועד להעשרת הרכבים קוליים של בני נוער יתקיים ב-30 בדצמבר 2010 במתנ"ס מעלה אדומים. מפגש העשרה להרכבי הנוער מתקיים זו השנה השנייה בעקבות הצלחתו של המפגש אשתקד. במהלכו תופענה הלהקות במספר שירים, תתקיים סדנה מקצועית בנושא "טעימות א-קפלה" בהדרכת רון גנג וייערך מפגש עם היוצר דני רובס, שיספר על "הסודות שמאחורי השירים". ימי העשרה ללהקות נוער מתקיימים בסיוע משרד התרבות ועיריית מעלה אדומים. מנהלי להקות נוער שמעוניינים לרשום את הנערים והנערות למפגש, מוזמנים לעשות זאת בכתובת: mila-il@zahav.net.il
סדרת מופעי "מי מפחד מא-קפלה?" תתקיים בעין הוד
מועדון א-קפלה ישראל בניהולו של רון גנג ובשיתוף ארגון מיל"ה, מקיימים סדרת מופעי א-קפלה בעין הוד. המופעים מתקיימים באווירה הפסטורלית של הכפר וחלק נערכים בצהרי יום שבת, דבר המאפשר לקהל לסייר במקום ולהיכנס לבתי להמשך הכתבה לחץ כאן.
היערכות מחודשת במתן מענה לחבורות המעוניינות לצאת לחו"ל
במסגרת הפעילות של מיל"ה בתחום הסיוע לחבורות זמר ומקהלות המעוניינות להופיע בפסטיבלים, תחרויות ומפגשים בחו"ל, הוחלט לאחרונה בהנהלת הארגון לבצע שינוי בהתייחסות לצרכי החבורות והמקהלות.
מיל,ה תמשיך גם בעתיד לסייע להרכבים הקוליים השונים במציאת יעדים אטרקטיביים להופעות בחו"ל, אך עם זאת יינתן דגש מיוחד לחילופי מקהלות ואירוח הדדי של להקות המעוניינות לקיים מפגשים הדדיים במדינות שונות בעולם ובארץ. ההחלטה התקבלה על רקע פניות רבות של מקהלות המבקשות לארח הרכבים קוליים מחו"ל ובהמשך גם להתארח אצל אותם הרכבים להמשך הכתבה לחץ כאן.

רחל גרוס: "הרכבים צפוניים ממעטים להשתתף באירועי מיל"ה"
"עם סיומו של פסטיבל ווקאליל השני בנצרת עילית, ברצוני להתייחס לתופעת ההשתתפות (או אי ההשתתפות) של חבורות הזמר הצפוניות באירועים הקרובים למקום פעילותן.
פסטיבל 'וואקליל' תפש השנה תאוצה הן במספר האירועים ואיכותם והן במספר הנוטלים בו חלק.  ייחודו של "ווקאליל"  הוא ביצירת מפגש בין סוגי מוזיקה שונים במסגרת הפסטיבל, ולעיתים אף על אותה במה. שיתוף הפעולה המבורך עם העיר נצרת עילית בה מתקיים הפסטיבל,  משתלב עם השאיפה  של מיל"ה, לפעול בכל הארץ, בדגש על הפריפריה. כתוצאה מכך, שלושה אירועים משמעותיים מתוך כלל האירועים של העמותה, 'חנוכה בטירת הכרמל', 'סובב כנרת' ו–'וואקליל', מתקיימים בצפון הארץ. כמי שפעלה ופועלת להפניית הפעילות לצפון, הייתה לי הפתעה לא נעימה לגלות עד כמה מעטה השתתפות של ההרכבים הצפוניים ביחס למספר הגבוה של המשתתפים ב'ווקאליל'. משום כך, אני רואה חשיבות גדולה בפנייה לכל הרכבי הזמר והמנצחים הפועלים בצפון לנצל את הזדמנות שניתנת לנו, הצפוניים, ולקחת חלק באירועים המתבצעים ע"י הארגון שלנו, כאן ליד הבית.
לפני שאנחנו מחפשים פסטיבלים  בחו"ל, בואו ננצל את מה שמתקיים כאן בשכנות לנו.
בואו ונעשיר את עצמנו בסדנאות מרתקות ומקדמות, בהופעות הנערכות בהשתתפות מיטב אנשי המקצוע בארץ, בהופעות על במות ראויות ובהאזנה למוסיקה על ענפיה השונים, כזו המתבצעת באיכות שאינה נופלת ממיטב הביצועים בעולם. בואו נצדיק את המאמץ העצום שמשקיעים אנשי מיל"ה, כדי להפיק עבורנו אירועים המסייעים להעשיר את פעילותינו".

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

לוח מודעות
להזכירכם, מיל"ה מפעילה לוח מודעות המיועד לחברי מיל"ה בלבד. באמצעות לוח זה ניתן להעביר מסרים על פעילויות, הרשמת זמרים/ות, קנייה ומכירה ועוד. השימוש בלוח המודעות מיועד רק לאלה שהסדירו תשלום דמי חבר לשנת 2010. מידע המועבר ע"י גורמים שאינם רשומים כחברים במיל"ה יפורסם בתשלום.
ניתן להיכנס ללוח המודעות כאן.

 

 

 
לאתר מיל"ה - לחץ כאן