מגזין מיל"ה מספר 22 אוגוסט 2010

• דורון שנקר: נקודת מבט
• מגזין מיל"ה בן שנה
• הזמרייה נפתחת בירושלים
• הרשמה מרשימה לווקאליל 2010
• שירי "הרמוניה" עלו לאתר מיל"ה
• מיל"ה גם בפייסבוק
• תאריכון
• לוח מודעות

"נקודת מבט": המנכ"ל דורון שנקר על מיל"ה במבנה הארגוני החדש
עשר שנים לקיום העמותה, שנה ראשונה לעבודה במבנה הארגוני החדש, רגע חגיגי! כך אני חש היום בסריקה לאחור ובצפייה ותקווה לבאות.
עמותת מיל"ה היא בראש ובראשונה ארגון מקהלות, אך בתפישה רחבה, היא גם מוסד תרבות עם יעדים וסדר יום ציבורי ואף לאומי - משפט גדול המקבל משמעות אם נסקור את הפעולות, גדולות כקטנות, שאנו מבצעים ומעורבים בהן לאורך השנה האחרונה: כנסים ארציים ברחבי הארץ עם דגש על פריפריה - צפון ודרום, פסטיבלים המשלבים מופעי הרכבים קוליים, אמנים ותזמורות, פעולות השבחה והעשרה, שיתוף פעולה עם מוסדות אקדמיים ומוסדות תרבות אחרים, פעולות תרומה למען הקהילה, עידוד וקירוב נוער יוצר ומוזיקלי, שיתוף פעולה עם השלטון הארצי והמקומי ועם ארגוני מקהלות בעולם ועוד ועוד... צוות ההנהלה עמוס בעבודה לעייפה אך ההתלהבות נושבת כרוח גבית. לכל חברי העמותה, לזמרים, למנצחים, לחברי ההנהלה והועד המנהל וכמובן, לי, באופן אישי, המפעל הזה הוא יצירה מתמשכת, מקור לסיפוק, וגם מקור לגאווה.
אני בטוח שמגמת הנסיקה שאנו חשים בה עתה, תימשך ותתעצם גם בשנת הפעילות הבאה, ואני מבקש לברך ולהודות לכל המתנדבים והעוסקים במלאכה!
אשמח לשמוע ולקבל באופן ישיר כל דבר ביקורת, רעיון, יוזמה ומוכנות לשיתוף פעולה מכל אחד ואחת. Doron-mila@zahav.net.il
מיל"ה מציינת שנה להופעת
המגזין האינטרנטי

גיליון זה יוצא לאור במלאת שנה להופעתו של מגזין מיל"ה באינטרנט. הגיליון הראשון הופיע באוגוסט 2009 ומאז יצאו מדי שבועיים 22 גיליונות שהביאו מידע עדכני, חדשות וכתבות על הנעשה במיל"ה ובחבורות הזמר והמקהלות המשתייכות לארגון. הגיליון מגיע ישירות באינטרנט לכל אחד מאלפי חברי העמותה, למעט אלה שלא העבירו עדיין את כתובת הדוא"ל שלהם לידיעת המערכת.
מאז יצא המגזין האינטרנטי המעוצב לאור ניכרת התעניינות רבה של הקוראים בתכנים המתפרסמים בו ויש ששלחו כתבות לפרסום בדפיו. בנוסף, מתפרסמות במגזין מודעות של גופים שונים העוסקים בתחומי הזמר העברי, הפסטיבלים והאירועים בכל רחבי הארץ. פרסומים אלה מזמינים את חברי מיל"ה להשתתף באירועים השונים במחיר מיוחד הניתן לחברי הארגון. במלאת שנה למגזין האינטרנטי פתחנו בגיליון זה שני מדורים חדשים. מדור התקצירים, שמביא את כותרות הידיעות של כל ידיעה,יאפשר לקוראים לבחור את המידע הרצוי להם לקריאה  ולגלוש לתוכו ישירות בלחיצת עכבר. מדור אחר הוא: "תאריכון מיל"ה", שיאפשר לקוראים לראות תמונה של הפעילויות והאירועים המתוכננים להתבצע בחודשים בקרובים. במהלך השנה הקרובה צפויים להתבצע חידושים נוספים במגזין ובאתר מיל"ה ואנו מחכים לתגובותיכם, הערותיכם וכתבותיכם.

הזמריה ה-22 תפתח ביום שני 16 באוגוסט בקמפוס הר הצופים בירושלים. בזמריה ישתתפו השנה יותר מ-800 זמרים וזמרות מרחבי העולם ומישראל. לראשונה בתולדות המפעל הבינלאומי  מנוהלת ההפקה ע"י מיל"ה וקיימת מעורבות פעילה של מתנדבים חברי הארגון לאורך כל תקופת הפעילות בקמפוס בירושלים, בקבלת פני המקהלות בשדה התעופה, בליווי טיולי המשתתפים מחו"ל ברחבי הארץ ובקונצרטים השונים. במסגרת פעילות מיל"ה בזמריה, יוכלו חברי הארגון ליהנות ממחירים מוזלים בקניית כרטיסים למופע הסיום החגיגי של הזמריה שיתקיים ב-24 באוגוסט 2010 בבנייני האומה בירושלים. במופע ישתתפו כ-500 זמרי הסדנאות, התזמורת סימפונייטה באר-שבע וסולנים. התוכנית כוללת שירים "מהבלקן ועד הג'אז" בניצוח תיאודורה פבלוביץ מבולגריה, פרקי מקהלה מתוך 'מיסה בדו מינור' (הגדולה) מאת מוצארט בניצוח פולקר המפפלינג מגרמניה, מיסה בדו מז'ור של בטהובן בניצוח סטנלי ספרבר מישראל ומופע גוספל ומוזיקת נשמה בביצוע "נערי הנשמה משיקגו" בניצוח וולט ויטמן, ארה"ב. מחירי הכרטיסים לקונצרט נעים בין 100 ש"ח בחלקו הקדמי של האולם ל-120 ש"ח בחלק המרכזי. חברי מיל"ה ו"הלל" ייהנו ממחיר מוזל של 70 ש"ח ו-80 ש"ח עפ"י הקטגוריות השונות באולם. כרטיסים ניתן להזמין במשרדי "קסטל", טל' 8965*, 03-6045000, www.tkts.co.il.
עשרות שירים מולחנים כבר התקבלו לתחרות "הרמוניה"
בעקבות הארכת המועד הסופי לקבלת שירים מולחנים לתחרות בנושא "הרמוניה", הגיעו למטה התחרות עשרות שירים שהולחנו ע"י יוצרים מכל רחבי הארץ. המועד האחרון להגשת השירים נקבע ל-7.9.10 ולפיכך צופים כי יגיעו למטה שירים נוספים. בנוסף לשירים המולחנים, הגיעו במסגרת התחרות טקסטים רבים שהועלו בימים אלה לאתר האינטרנט של מיל"ה. מוסיקאים ויוצרים יכולים לבחור מהשירים שבאתר כדי להלחין את השיר המועדף עליהם ולשולחו לתחרות.  אירוע בחירת השיר המנצח בתחרות יתקיים ב-1.11 בהיכל התרבות בפתח תקווה. השיר שיבחר ע"י השופטים והקהל יושמע ע"י מקהלות, הרכבים קוליים וחבורות זמר במופעים שונים שיתקיימו בו זמנית ב-12.12 בכל רחבי הארץ. מופעים אלה יהיו למען הקהילה והמעוניינים להשתתף בהם יתבקשו ליצור קשר ביישובם עם גופים שונים כגון מתנ"סים, בתי אבות, מרכזי שיקום, בתי חולים, מועדוני נוער, בתי מלון וכדומה, על מנת להופיע במקומות אלה עם השיר הנבחר בתוספת מגוון מהרפרטואר הקיים של כל להקה.
מוסיקאים, מלחינים ויוצרים מוזמנים לבחור מהשירים המתפרסמים באתר מיל"ה ולתרום מיצירתם לתחרות.
עשרות חבורות זמר כבר נרשמו לפעילויות ואירועי ווקאליל 2010
יותר מ-1,000 זמרים וזמרות המשתייכים לעשרות הרכבים קוליים של מיל"ה, כבר נרשמו לאירועים ולפעילויות שיערכו במסגרת פסטיבל ווקאליל 2010 בנצרת עילית. התגובות המהירות וההרשמה המשמעותית מצביעות על מיצובו של ווקאליל כאחד מפסטיבלי המוסיקה המעניינים והמגוונים בארץ. פסטיבל ווקאליל המתקיים זו הפעם השנייה בנצרת עילית, יהיה הפעם גדול יותר והוא מציע תוכנית עשירה ומגוונת. הפסטיבל שיתקיים בחוה"מ סוכות בימים 26 – 28 בספטמבר, יפתח רשמית באירוע "תפילה לשלום" שיתקיים בתיאטרון הפתוח שבחזית עיריית נצרת עילית. ישתתפו בו זמרים, מקהלות וחבורות זמר ממגזרים שונים בארץ.
להמשך הכתבה לחץ כאן


מיל"ה מעכשיו גם בפייסבוק
כחלק מתוכניות הפיתוח של מיל"ה בתחום ההסברה והחשיפה לציבור שאינו חבר בארגון, נפתח בימים אלה ערוץ של שיתוף מידע על הארגון ופעילותו באמצעות פייסבוק.
מיד עם הפעלת הערוץ בפייסבוק נרשמו רבים מתחום הזמר העברי ועולם המוזיקה לחברות בו, בהם יוצרים רבים, אמנים, נציגי הרכבים קוליים, חברי חבורות זמר ומקהלות וחובבי שירה ישראלית מכל רחבי הארץ. באמצעות ערוץ הפעילות החדש בפייסבוק צפויים רבים להיחשף לפעילות השוטפת של מיל"ה כמו גם למידע עדכני על אירועים, פסטיבלים ומפגשי זמר שונים הנערכים לאורך כל ימי השנה באמצעות הארגון. המידע יכלול גם תמונות של חבורות זמר ומקהלות, סרטי וידיאו שונים והפנייה לחדשות המתפרסמות מדי שבועיים במגזין. על מנת להעצים את אפשרויות העברת המידע לקהלים אלה ולאחרים, מוזמנים חברי מיל"ה המופיעים בפייסבוק, להצטרף כחברים לערוץ של מיל"ה המופיע תחת שמו של דן בירן, להגיב על הפרסומים שמופיעים מפעם לפעם ולשלב גם חדשות משלהם בתחומי השירה, המופעים, הפסטיבלים והפעילויות שבהן הם השתתפו או ייטלו חלק. התגובות הללו עשויות להעצים את החשיפה של מיל"ה לציבור שלא היה מודע עד כה להיקפי הפעילות המתקיימים בארגון ולתכנים העוסקים בקידום הזמר העברי.

תאריכון מיל"ה
אוגוסט 2010
16.8 – פתיחת הזמריה בקמפוס האוניברסיטה העברית בהר הצופים
24.8 – מופע הסיום של הזמריה בבנייני האומה בירושלים
30.8 – מועד אחרון למיונים המוקדמים של תחרות "זמר לך ארצי"

ספטמבר 2010
2.9 – חצי גמר תחרות "זמר לך ארצי" במתנ"ס שדרות
3.9 – מפגש מנצחים בגבעתיים
5.9 – מופע חגיגי של העולים לגמר"זמר לך ארצי" בתיאטרון ירושלים
7.9 – סיום מועד הגשת השירים המולחנים לתחרות "הרמוניה"
26.9 – פתיחת פסטיבל ווקאליל שיתקיים 3 ימים בנצרת עילית
28.9 – מופע סיום ובחירת המנצחים בתחרות "זמר לך ארצי" בנצרת עילית

נובמבר 2010
1.11 – מופע לבחירת השיר הנבחר בתחרות "הרמוניה" בפתח תקווה

דצמבר 2010
2.12 – פתיחת אירועי "חנוכה בטירת כרמל" שימשכו 5 ימים
12.12 – יום שירת המקהלות הבינלאומי והשמעת השיר "הרמוניה" ברחבי הארץ

ינואר 2011
13.1 – פתיחת אירועי "זמר סובב כנרת" שימשכו 3 ימים

לוח מודעות
להזכירכם, מיל"ה מפעילה לוח מודעות המיועד לחברי מיל"ה בלבד.
באמצעות לוח זה ניתן להעביר מסרים על פעילויות, הרשמת זמרים/ות, קנייה ומכירה ועוד. השימוש בלוח המודעות מיועד רק לאלה שהסדירו תשלום דמי חבר לשנת 2010. מידע המועבר ע"י גורמים שאינם רשומים כחברים במיל"ה יפורסם בתשלום.
ניתן להיכנס ללוח המודעות כאן.

לאתר מיל"ה - לחץ כאן