מגזין מיל"ה מספר 20 יולי 2010
מדורגי קטגורית זהב ישתתפו במופע מיוחד במלאת עשור  ל"סולם מיל"ה"
מפעל סולם מיל"ה חוגג השנה עשור לקיומו והוא יתקיים במסגרת פסטיבל ווקאליל בנצרת עילית. לציון מלאת עשר שנים למפעל הייחודי הזה, ייהנו החבורות שידורגו בקטגוריית הזהב מהשתתפות במופע מיוחד: "הכל זהב", שיופק במיוחד ע"י מיל"ה ל"זמר סובב כנרת" בעמק הירדן. פסטיבל ווקאליל, שמתקיים זו השנה השנייה בנצרת עילית, יחול בחוה"מ סוכות, ימים 26 – 28 בספטמבר. הפסטיבל יכלול, אירועים רבים נוספים, בהם קונצרט ייחודי של המקהלה הקאמרית תל אביב שתשלב השמעת יצירות של באך, עם נגינת שירים ישראלים בהשתתפות הקהל. בנוסף, יופיעו אמנים ישראלים ידועים ויתקיימו מפגשי "טובים השניים" שבהם יופיעו צמדי הרכבים קוליים מובחרים בסגנונות מוזיקליים שונים זה עם זה. מדי יום יתקיימו בפסטיבל סדנאות העשרה בהנחיית אנשי מקצוע מהשורה הראשונה ויערכו מופעי חבורות זמר. הפסטיבל יפתח במופע "תפילה לשלום" שייערך גם השנה באמפיתיאטרון שברחבת עירית נצרת עילית. במופע ישתתפו זמרים יהודים וערבים, מקהלות וחבורות זמר. פסטיבל ווקאליל הוא פסטיבל ייחודי מסוגו בישראל המשלב בין מגוון סגנונות שירה. במהלכו מתקיימים מופעים של הרכבים קוליים בתחום המוסיקה הקלאסית, הזמר הישראלי, שירת א-קפלה, ג'אז ועוד. הצלחתו של הפסטיבל בשנתו הראשונה עשויה למשוך אליו קהל גדול מקרב חברי מיל"ה, כמו גם חובבי מוסיקה מאזור הצפון וממקומות נוספים בארץ. תוכנית מפורטת של אירועי הפסטיבל תתפרסם בימים הקרובים. חבורות זמר המעוניינות להירשם להשתתפות בסולם מיל"ה 2010, מוזמנות לעשות זאת בהקדם על מנת להבטיח את מקומן במפעל הפועל בהצלחה רבה זו השנה העשירית. ניתן להירשם בטל' 08-8692787/9 או בדוא"ל:
 mila-il@zahav.net.il
התעניינות רבה של כותבי טקסטים ומלחינים בכתיבת השיר "הרמוניה"
יוצרים רבים כבר הביעו התעניינות בהשתתפות בתחרות כתיבת השירים שתתקיים לקראת יום שירת המקהלות הבינלאומי. התחרות, שמזמינה כותבי טקסטים ומלחינים לכתוב שיר בנושא "הרמוניה", נערכת לקראת יום שירת המקהלות הבינלאומי שיחול השנה ב-12 בדצמבר, והיא מתבצעת ביוזמת מיל"ה ובשיתוף ארגון הלל. השיר שייבחר יושר ביום המקהלות הבינלאומי בו זמנית ע"י הרכבים קוליים בכל רחבי הארץ.  בחירת הנושא: "הרמוניה", נעשתה תוך התייחסות לעקרונות הפדרציה הבינלאומית למקהלות IFCM, שקבעה כי יום שירת המקהלות הבינלאומי יהיה ברוח של אחווה בין בני האדם בכל רחבי תבל. מוסיקאים, יוצרים, כותבי טקסטים ומלחינים מוזמנים לשלוח משיריהם לתחרות. השיר שייבחר יכלול רעיונות המתחברים לנושא ההרמוניה בהיבט המוסיקלי והרחב של המושג. השירים יעברו ועדת שיפוט שתכלול אנשי מוסיקה ותקשורת ידועי שם ולאחר מכן יתקיים בתחילת נובמבר אירוע חגיגי מיוחד שבמסגרתו יבחרו השופטים והקהל את עשרת השירים שידורגו במקומות הראשונים. השיר שייבחר במופע יופץ למקהלות ולחבורות הזמר והוא יושמע בו זמנית בעשרות מקומות ברחבי ישראל ביום שירת המקהלות הבינלאומי ב-12.12.
יוצרים המעוניינים לשלוח את שיריהם לתחרות מוזמנים לעשות זאת בהקדם. 
המועד האחרון להגעת שירים שכוללים טקסט בלבד הוא: 15 ביולי 2010
המועד האחרון לגעת שירים שכוללים טקסט ומנגינה הוא: 5 באוגוסט 2010
ניתן למצוא פרטים על תנאי ההשתתפות בתחרות בכתובת:
 http://www.mila-il.com/product_info.php?products_id=498
נערי הנשמה משיקגו יופיעו בקונצרט הסיום של הזמרייה
קונצרט הסיום של הזמריה ה-22 יתקיים ב-24 באוגוסט 2010 בבנייני האומה בירושלים. בקונצרט שיכלול יצירות ממוצרט ועד דיוק אלינגטון יופיע הרכב נערי הנשמה משיקגו בניצוחו של וולט ויטמן, וכן מקהלות הזמריה וסולנים. את הערב תלווה התזמורת הסימפונית באר שבע בניצוחם של סטנלי ספרבר ופולקר המפלינג. הנהלת הזמריה בראשותו של יוסי פרוסט והמנהל המוסיקלי מיכאל שני, ביחד עם אבי פיינטוך, מנהל תחום ההפקות של מיל"ה, מצויים בימים אלה בשלבי הארגון האחרונים של אירועי הזמרייה שתהיה השנה רבת משתתפים. יותר מ-800 חברי מקהלות מכל רחבי העולם ומישראל כבר הבטיחו את השתתפותם בפעילויות ובאירועים השונים שיתקיימו בימים  16 – 25 באוגוסט 2010 בקמפוס האוניברסיטה העברית בהר הצופים בירושלים. חברי מיל"ה יוכלו לרכוש כרטיסים למופע הסיום בהנחה מיוחדת. המעוניינים להזמין כרטיסים יוכלו לעשות זאת בדוא"ל: mila-il@zahav.net.il
מיל"ה מקיימת סדנה למנהלי חבורות זמר בהנחיית ד"ר אורנה אבני
סדנה למנהלי חבורות זמר ומקהלות תתקיים במסגרת סדרה של 8 מפגשים שיערכו במהלך החודשים הקרובים ביוזמת תחום ההון האנושי במיל"ה. הסדנה תיערך בהנחיית ד"ר אורנה אבני, יועצת ארגונית שליוותה את מיל"ה בתהליך הרה-ארגון שהתבצע לפני כשנה. מטרת המפגשים להציג בפני מנהלי חבורות הזמר מיומנויות בניהול, הפעלת כישורים להתמודדות במצבים רגשיים מורכבים ויצירת "ארגז כלים" ניהולי רלוונטי. במהלך הסדנה יעסקו המשתתפים בנושאים כגון: התמודדות עם התנגדויות, תקשורת בצוות, יצירת גאוות יחידה, סמכות, עוצמה והשפעה, מנהיגות מעצימה ועוד. דורון שנקר, מנכ"ל מיל"ה, אמר כי הוא רואה חשיבות רבה במתן כלים מקצועיים למנהלי החבורות שפועלים שנים רבות בהתנדבות ומהווים חוליה מקשרת בין זמרי ההרכב הקולי למנצח ובין ההרכב לעמותה. "אנחנו מעריכים ומוקירים את פועלם של מנהלי החבורות ושמחים לקיים עבורם סדנה ייחודית בהדרכת אשת מקצוע מהשורה הראשונה בתחום הקניית הכלים המקצועיים", הבהיר שנקר. המפגש הראשון בסדרה יתקיים ביום חמישי 15 ביולי בשעות 19:00 – 21:00 בבית אלון רחוב אילת 8 בגבעתיים והוא נועד לאפשר למנהלי החבורות להיחשף לנושאי הלימוד. מפגש ראשון זה יהיה ללא תשלום. סדר היום במפגש ישלח לנרשמים. ניתן להירשם לסדנה בטל' 08-8692787/9 או בדוא"ל
 mila-il@zahav.net.il
יאיר ריבק מונה למנהל מחוז מרכז
של "מיל"ה"

יאיר ריבק מחבורת הזמר גבעתיים, מונה ע"י הנהלת מיל"ה למנהל מחוז מרכז של הארגון. ריבק (50), נשוי ואב לשתי בנות, היה ועודנו פעיל בשנים האחרונות בוועד חבורת הזמר גבעתיים והוא אוהד מושבע של השירה העברית המתבצעת בהרכבים קוליים ובאירועי שירה לציבור הרחב. לדבריו, המפגשים השבועיים בחבורת הזמר הם עבורו "אושר מושלם והתנתקות משגרת החיים. זוהי הנאה בדרגות אין סופיות". תפקיד מנהל המחוז הוא עבורו אתגר גדול והתעמקות בנושאים הקשורים לחבורות זמר ולהרכבים קוליים אחרים. "פעילות כזאת מעניקה לי סיפוק אישי ויש בכך מבחינתי גם סוג של תרומה לקהילה", הוא אומר.
מיל"ה פותחת קניון לספרי שירה ותקליטורים באינטרנט
בשבועות הקרובים יעלה לאוויר קניון מקוון לספרי שירה, דיסקים ומוצרי מוסיקה באתר האינטרנט של מיל"ה. המיזם נועד לאפשר ליוצרים, זמרים, מקהלות וחבורת זמר, להפיץ את ספריהם ודיסקים שיצאו לאור ביוזמתם לציבור גדול של חובבי מוסיקה בכלל וזמר עברי בפרט. הקניון המוסיקלי מיועד לחברי מיל"ה, כמו גם ליוצרים שאינם חברים בארגון, אך התנאים להפצת מוצרים באמצעות המיזם, יהיו שונים. ההחלטה על פרסום המוצר בקניון תהיה מותנית באיכות המוצר ובהסכם שייחתם עם המפרסמים. חברי מיל"ה יוכלו להעלות את המוצרים שלהם לדפי הקניון תמורת דמי שימוש זולים ביותר, בעוד שיוצרים שאינם חברים, ישלמו דמי שימוש מלאים.
המוצרים שיופצו באמצעות הקניון המוסיקלי יוצעו לחברי מיל"ה במחירים אטרקטיביים ורובם יהיו זולים ממחירי השוק. בשלב זה תתבצע הרכישה בטלפון ולא באמצעות האינטרנט, אך בעתיד מתכננת מיל"ה לאפשר רכישה מאובטחת באינטרנט. חברי מיל"ה ומעוניינים אחרים, יכולים להציע את ספריהם, קלטותיהם ודברי מוסיקה אחרים לקניון המוסיקלי באמצעות דוא"ל שכתובתו:
 mila-il@zahav.net.il
עשרות זמרים וזמרות נרשמו באמצעות מיל"ה למבחני  "ההזדמנות השנייה"
קרוב ל-80  נשים וגברים נרשמו בימים אלה למבחנים שעורך ערוץ 24 לקראת העלאתה לאוויר של תוכנית חדשה. התוכנית "תפילו אותי מהרגלים" בהנחיית חנה לאסלו, מיועדת לגלות כישרונות יוצאי דופן בתחום המוסיקה והשירה בכל הגילאים. התוכנית עלתה לשידור ביום ראשון 4 ביולי בשעה 18:00 והיא תתקיים מדי שבוע בימים א' – ה' בשעות 18:00 – 20:00. במהלכה יבחר צוות שופטים את העולים לשלב הבא של התוכנית. חברי מיל"ה מוזמנים לצפות בתוכנית ולסייע למתמודדים מחבורות הזמר באמצעות משלוח הצבעות SMS. ההשתתפות של חברי חבורות הזמר במבחנים לתוכנית מתבצעת בעקבות פנייה של ערוץ 24 להנהלת מיל"ה, דבר שהביא ליצירת שיתוף פעולה בין גורמי ההפקה של התוכנית לצוות המטפל בנושאים אלה במיל"ה. המבחנים יימשכו גם בימים הקרובים והמעוניינים להשתתף בהם יוכלו להמשיך ולהעביר את טפסי השאלון המופץ למועמדים באמצעות מיל"ה. את השאלון ניתן לקבל לאחר פנייה למזכירות מיל"ה בטל' 08-8692787/9.
מקהלת צלילי כפר סבא חזרה עמוסת חוויות מפסטיבל הרמנלי בבולגריה
מקהלת צלילי כפר סבא בניצוחו של מנשה לב רן, השתתפה בפסטיבל "הרמוניה" שהתקיים בסוף חודש מאי האחרון בהרמנלי, בולגריה, וחבריה ביקשו להעביר את חוויותיהם לקוראי מיל"ה.
המקהלה שהתה בבולגריה כ-10 ימים שבמהלכם הופיעה במקומות שונים וטיילה באתרי תיירות ידועים. את מסעה החלה המקהלה בפגישה מרגשת עם יהודי סופיה, בירת בולגריה. המפגש התקיים בבית הכנסת הגדול ביותר בבלקן ובהמשך גם במרכז הקהילה היהודית. בהופעה שהתקיימה במקום השמיעה המקהלה רפרטואר שכלל שירים ישראליים, שירי לאדינו, מוסיקה יהודית ומוסיקה קלאסית, דבר שעורר ביהודי המקום נוסטלגיה וגעגועים לבית הוריהם, וההתרגשות ניכרה בעיניהם. בסיום ההופעה השמיעה המקהלה את שירת העבדים מתוך נבוקו של ורדי והמקהלה המקומית הצטרפה אף היא לשירה. לאחר מכן נסחפו כולם בריקוד הורה לצלילי עם ישראל חי. בהמשך הגיעו חברי מקהלת כפר סבא לעיר פלובדיב וגם בעיר זאת התקיים מפגש עם חברי הקהילה היהודית. פלובודיב הייתה בעבר בירת בולגריה ובשיאה חיו בה כ-6,000 יהודים. כיום נותרו מהם 300 נפש בלבד. רוב רובם של היהודים עלו לישראל עם הקמת המדינה ורבים מחברי הקהילה ביקשו להעביר דרישות שלום לקרובים שבארץ. החסות שנתנו הבולגרים ליהודי ארצם בתקופת השואה היא שאפשרה הצלתם של רבים מהם. עדות לגדולתו של העם הבולגרי ולפעילותם של חסידי אומות העולם באותם ימים שחורים ניתן לראות באנדרטאות, בכנסיות ובמנזרים ברחבי המדינה.
מרחביה הירוקים של בולגריה, ההרים המושלגים והכבישים הלא כל כך מושלמים ליוו את חברי צלילי כפר סבא בדרכם  לביקור בערים ציוריות, במנזרים מפוארים, בנסיעה בינות לאגמים מלאכותיים וסכרים אדירים.
הרמנלי שוכנת על הדרך הקדומה בין טורקיה ליוון ומדי שנה מגיעים אליה מקהלות קלאסיות והרכבי זמר אחרים כדי להשתתף בפסטיבל הבין לאומי שנערך במקום. הפסטיבל היווה מקום מפגש מוסיקאלי מעניין של שירה ישראלית עם הפולקלור הבולגרי. המקהלה הופיע במקום תחת שרביטו של מנשה לב רן כשהיא מלווה בפסנתרנית טלי נותב.
האירוח של המארגנים היה ללא דופי. אורגנו למשתתפים סיורים באזור בליווי צמוד של נציגים חביבים שהביאו את הישראלים להכיר מקרוב את האוכלוסייה המקומית. תרמה לכך גם ההדרכה של נעם ברוך, צעיר יהודי תושב סופיה דובר עברית ובעל ידע מדהים. במפגשים שקיימו חברי המקהלה, נישאו דגלי ישראל וחולקו תשורות סמליות.

לוח מודעות
להזכירכם, מיל"ה מפעילה לוח מודעות המיועד לחברי מיל"ה בלבד.
באמצעות לוח זה ניתן להעביר מסרים על פעילויות, הרשמת זמרים/ות, קנייה ומכירה ועוד. השימוש בלוח המודעות מיועד רק לאלה שהסדירו תשלום דמי חבר לשנת 2010. מידע המועבר ע"י גורמים שאינם רשומים כחברים במיל"ה יפורסם בתשלום.
ניתן להיכנס ללוח המודעות כאן.לאתר מיל"ה - לחץ כאן