מגזין מיל"ה מספר 19 יוני 2010

מיל"ה תפיק את הזמרייה ה-22 שתתקיים באמצע אוגוסט בירושלים
הנהלת הזמריה פנתה לפני מספר שבועות למנכ"ל מיל"ה, דורון שנקר בבקשה לצרף את מיל"ה למטה הזמריה ולשמש מפיקים בפועל של הפרויקט. הפנייה נעשתה ע"י מנכ"ל הזמריה, יוסי פרוסט והמנהל המוסיקלי מיכאל שני. זאת, בעקבות שינויים שנעשו בהנהלת הפרויקט והצורך להיערך במהירות לביצוע הזמריה ה-22 שתתקיים בימים 16 – 25 באוגוסט 2010  בקמפוס האוניברסיטה העברית בהר הצופים בירושלים.
הנהלת מיל"ה נענתה לאתגר והיא מפעילה בפרויקט צוות הפקה בראשותו של מנהל תחום ההפקות, אבי פיינטוך. הצוות כבר החל את עבודתו בשטח, במטרה לבצע את המשימה ברמות הגבוהות ביותר, כיאה לאחד ממפעלי המוסיקה הייצוגיים והמצליחים ביותר בישראל מאז הקמתו בשנת 1952. פעילותה של מיל"ה במטה הזמריה תימשך גם בשנים הבאות, כחלק ממטרות הארגון להרחיב באופן משמעותי את שיתופי הפעולה עם גופים מובילים בארץ ובעולם בתחום המוסיקה הווקאלית. לדברי אבי פיינטוך, ההשתלבות המהירה של מיל"ה בהכנות לזמריה מגיעה לידי ביטוי בכל שלבי ההפקה, החל מהיערכות לקליטת המקהלות בקמפוס דרך ביצוע המפגשים המוסיקליים והסדנאות ועד קונצרט הסיום שיערך בבנייני האומה בירושלים. על מנת להבטיח את הצלחת הפרויקט הוחלט גם להציע למתנדבים המעוניינים להשתלב בפעילות הזמריה להתקשר למזכירות מיל"ה ולהציע את עזרתם. ההתנדבות נדרשת בעיקר לצורך ביצוע הטיולים ואירוח שייערכו למקהלות מחו"ל במסלולי תיירות ברחבי הארץ. הטיולים יתקיימו ב-21 באוגוסט ולשם כך יש צורך במדריכי טיולים מוסמכים שילוו את הקבוצות וידריכו אותן במסלולים השונים. בסיום הטיול תתארחנה המקהלות אצל הרכבי שירה בכל הארץ שיקיימו מופעים משותפים. חבורות המעוניינות לארח מקהלות מחו"ל למופע משותף ומדריכי טיולים המעוניינים לבצע פעילות התנדבותית חשובה זאת, יכולים לפנות בטל' 08-6892787.

 

מיל"ה תקיים אירוע לבחירת שיר שיושמע ביום שירת המקהלות הבינ"ל
הנהלת מיל"ה הכריזה בימים על תחרות לכתיבת שיר מיוחד, שיושר ביום שירת המקהלות   הבינלאומי החל ב- 12 בדצמבר 2010.
יום שירת המקהלות הבינ"ל מתקיים ע"י הפדרציה הבינלאומית לשירת המקהלות (IFCM)  והוא מתבצע בעת ובעונה אחת במדינות רבות בעולם. האירוע מתקיים על בסיס עקרונות הפדרציה
הבינלאומית ברוח של סולידריות ואחווה בין עמים, שירת היחד וראיית המוסיקה ככלי מחבר ומגשר בין בני אדם בכל רחבי תבל. האירוע שמתבצע ביוזמת דירקטוריון מיל"ה ובשיתוף ארגון "הלל", נועד לאפשר ליוצרים, כותבי טקסטים ולחנים להגיש לתחרות שירים בנושא "הרמוניה". השיר שייכתב אמור להיות קליט ולכלול היבטים ורעיונות המתחברים לנושא, הן מבחינת  ההשתייכות וההתחברות לתחום המוסיקה והן בהיבט הרחב של המושג הרמוניה והערכים הנובעים ממנו. השיר שייבחר יופץ בקרב ההרכבים הקוליים המשתייכים למיל"ה ולארגון "הלל" והוא יושר בו זמנית, בשעה שתקבע לכך, בעשרות מוקדים ברחבי הארץ ביום שירת המקהלות הבינ"ל ב-12.12.10. תהליך הבחירה יכלול שיפוט מוקדם של אנשי מקצוע בתחום המוסיקה, השירה והמדיה. עשרת השירים שיבחרו בשלב זה יושמעו באירוע מיוחד שיתקיים בתחילת נובמבר 2010 ובמהלכו ייבחרו  השופטים והקהל את השיר שיושמע ביום שירת המקהלות הבינלאומי. במקביל יקיימו מיל"ה והלל פעילויות נוספות הקשורות לתכנים של יום זה.
לתקנון התחרות לחץ כאן
אילן גלבוע הצטרף להנהלת מיל"ה ויהיה המנהל האמנותי של הארגון
אילן גלבוע הצטרף בימים אלה להנהלת מיל"ה והוא יהיה מנהל התחום האמנותי בארגון.
בתפקידו יהיה גלבוע אחראי בין השאר על בניית מוצרים חדשים המייצגים את רעיון טיפוח הזמר העברי ברחבי הארץ, תוך הסתמכות על היעדים שנקבעו במהלך תהליך הרה-ארגון, שעברה העמותה לפני מספר חודשים. אילן גלבוע היה חבר הוועד המנהל של מיל"ה במשך שנים רבות. השתלבותו בהנהלה החדשה באה לאחר הפסקה קצרה של פעילות בארגון ולדבריו, יתמקד בתפקידו בעיקר בהבאת דברה של מיל"ה בפני ציבור
רחב ככל האפשר של אוהבי הזמר העברי ברחבי הארץ, בהם רבים שלא נחשפו עד כה לרעיונותיו של הארגון.  במסגרת זאת ייעשה מאמץ להציג את חבורות הזמר והמקהלות החברות במי"לה בפני קהלים חדשים ע"י בניית מוצרים ייחודיים שישלבו הופעות של אמנים עם חבורות זמר בנושאים הקשורים לתרבות השירה בישראל ולשימור מורשת הזמר העברי.

מיכאל שני מונה למנהל תוכן והעשרה מוסיקלית בהנהלת מיל"ה
מאסטרו מיכאל שני, הודיע בימים אלה למנהל מיל"ה, דורון שנקר, על הסכמתו לשמש מנהל תוכן והעשרה מוסיקלית בארגון.
מיכאל שני הוא מנצח תזמורות ומקהלות, מעבד ומרצה למוסיקה. למד במדרשה למוזיקה בתל אביב ובאקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים והשתלם באוניברסיטת בריגהם יאנג בארה"ב. במלך שנות עבודתו המוסיקלית, ניצח שני על תזמורות ומקהלות רבות בארץ, בהן התזמורת הסימפונית הקיבוצית, התזמורת הפילהרמונית ת"א, התזמורת הקאמרית חיפה, הסינפונייטה בבאר שבע, סימפונט רעננה, המקהלה הפיילרמונית ת"א, מקהלת האופרה הישראלית החדשה ועוד. בין השאר ניצח גם על מקהלות ותזמורות בחו"ל. הוא ממייסדי ביה"ס לשירת המקהלה ומשמש כיום המנהל המוסיקלי של הזמריה. לדבריו, הוא שם לו למטרה לדאוג להעשרה והשבחה מוסיקלית למנצחים ולזמרים בהרכבים קוליים. "לזמר העברי מגיע טיפול אמנותי ברמה הגבוהה ביותר", אומר מיכאל שני ערב כניסתו לתפקיד.

 

הזמנה להשתתף בתוכנית "הזדמנות שנייה" בערוץ 24 בטלוויזיה
ערוץ 24 בטלוויזיה מקיים בימים הקרובים מבחני שירה (אודישנים) לחברי חבורות זמר ומקהלות בעלי קולות איכותיים, שבחרו להעדיף קריירה בתחומים שונים ואחרים על פני האפשרות להיות זמר מקצועי. המבחנים מיועדים לזמרים וזמרות בהרכבים קוליים המעוניינים להשתתף בתכנית טלוויזיה חדשה שתעלה בשבועות הקרובים בערוץ 24. התכנית "הזדמנות שנייה" מתקיימת על בסיס תחרותי והיא נותנת במה לזמרים טובים בכל הגילאים והסגנונות שחלום השירה קיים בהם, אך יש להם עיסוק מרכזי אחר בחיים. ההופעה מתקיימת בפני פאנל שופטים מוערכים ומוכרים מעולם המוסיקה והבמה. מבחני השירה שעל פיהם יתקבלו המועמדים לתוכנית יתקיימו לקראת סוף השבוע הבא ועל המעוניינים להקדים ולמלא טופס השתתפות ושאלון שהועברו למנצחים ומנהלי חבורות. לאחר מילוי הפרטים בשאלון יש להעבירו בדוא"ל לכתובת: Mila-il@zahav.net.il
תחרות "זמר לך ארצי" מתקרבת לסיום השלב הראשון
תחרות "זמר לך ארצי" המתקיימת ע"י משרד החינוך בשיתוף מיל"ה, מגיעה בימים אלה לסיום שלב המיונים הראשון שלה. נותרו עדיין מספר מקומות ותאריכים המיועדים להצטרפות חבורות אחרונות לתחרות ולאחר מכן יתכנס חבר השופטים להחליט על חבורות הזמר שיעלו לשלב חצי הגמר. חבורות המעוניינות עדיין להשתתף בתחרות ייפנו לאלתר למשרד מיל"ה תוך ציון התאריך המתאים להן להיבחן וייעשה ניסיון לקיים את ימי הבחינה ביישוב שבו פועלת אותה חבורה. המועד האחרון להיבחן הוא 15 ביולי 2010. כזכור, שלב הגמר של התוכנית יתקיים במסגרת פסטיבל ווקאליל שיתקיים בחוה"מ סוכות בנצרת עילית. במקביל יתקיים במסגרת
הפסטיבל אירוע הדירוג המקצועי השנתי לחבורות זמר ולמקהלות, "סולם מיל"ה".

 צלילי גיל ב"צוותא" – קונצרט הוקרה למלחין והמעבד גיל אלדמע
"צוותא" מקיימת מופע הוקרה חד פעמי, מיוחד ומרגש ליוצר גיל אלדמע ביום שלישי 13.7.2010 בשעה 20:30. האירוע יתקיים בהשתתפות האנסמבל הישראלי לכלי פריטה – שפיה ובהנחייתו של דן אלמגור. "נתבקשתי להנחות את התכנית שכולה מורכבת מעיבודיו של גיל לשירים ישראליים, ביניהם פרסודיה משירי סשה ארגוב, ונעניתי בשמחה. בעיניי, גיל אלדמע הוא אחת הדמויות המופלאות והסימפטיות בזמר העברי, הן כמלחין, הן כמעבד, הן כחוקר זמר עתיר ידע והן כאיש מקסים וצנוע", מציין אלמגור.  גיל אלדמע נולד בשנת 1928 בגבעתיים. את דרכו המוסיקלית החל בנגינה על פסנתר עוד בגיל 6. השיר הראשון שהלחין היה "שיא הכיף" לבקשת חיים פיינר (חפר). לאחריו הלחין את שירו של אלתרמן "קומזיץ בקפריסין". הוא סיים בהצטיינות את לימודיו באקדמיה למוסיקה בירושלים  ועבד ב"קול ישראל" בתחום המוסיקה העממית והזמר העברי, כעורך תכניות, מעבד ומפיק.בשנת תשס"ד קבל את פרס ישראל על תרומתו לזמר העברי.
תזמורת שפיה נוסדה בכפר הילדים מאיר שפיה שליד זכרון יעקב בשנת 1950. מייסדה ומנצחה במשך 40 שנה היה המחנך והמוסיקאי משה יעקובסון. האנסמבל המונה כיום 30 נגנים מרחבי הארץ, עורך מופעים בארץ ובחו"ל ואף זכה פעמיים בפרס הראשון בתחרויות לתזמורות כלי פריטה שנערכו בהולנד. האנסמבל ייצג את ישראל בקונגרס המוסיקה העולמי בקנדה. המנהל המוסיקלי והמנצח של הערב המיוחד לגיל אלדמע הוא רמי בר דויד, נגן ראשי: אהרון קביליס.
שירה: טל אמיר, חליל: מיכל וייס ורוני אבני.
חברי מיל"ה בעלי כרטיס חבר בתוקף ייהנו ממחיר מיוחד בסך  70 ש"ח במקום 95 ש"ח.
ניתן עדיין להזמין כרטיסים למופע "עלי גבעה", אירוע ההשקה לאלבום החדש של הגבעתרון, במחיר מיוחד לחברי מיל"ה בסך 100ש"ח.
כרטיסים בקופות צוותא טל. 03-6950156.

לוח מודעות
להזכירכם, מיל"ה מפעילה לוח מודעות המיועד לחברי מיל"ה בלבד. באמצעות לוח זה ניתן להעביר מסרים על פעילויות, הרשמת זמרים/ות,
קנייה ומכירה ועוד. השימוש בלוח המודעות מיועד רק לאלה שהסדירו תשלום דמי חבר לשנת 2010. מידע המועבר ע"י גורמים שאינם רשומים כחברים במיל"ה יפורסם בתשלום.
ניתן להיכנס ללוח המודעות כאן.

לאתר מיל"ה - לחץ כאן