מגזין מיל"ה מספר 18 יוני 2010

בימים הקרובים תיפתח ההרשמה לסולם מיל"ה שיערך גם השנה בפסטיבל "ווקאליל"
מפעל הדירוג המקצועי "סולם מיל"ה", יתקיים גם השנה במסגרת פסטיבל ווקאליל בנצרת עילית. סולם מיל"ה מוכר ונתמך ע"י מדור המוזיקה במשרד התרבות ונחשב למפעל ייחודי ברמתו המקצועית. פסטיבל ווקאליל, עלה על המפה כאירוע מרכזי בתחום המוזיקה הווקאלית בישראל, ולדעת הנהלת הארגון, הוא מתאים ביותר לשמש מסגרת ל"סולם מיל"ה" כסיכום לשנת הפעילות של המקהלות וחבורות הזמר. פסטיבל ווקאליל יתקיים בחוה"מ סוכות, בימים 26 – 28 בספטמבר 2010 ובמסגרתו ייוחדו ל"סולם מיל"ה", תנאים מתאימים ההולמים את מעמדו. זאת, בנוסף לסדרת האירועים, הסדנאות המוסיקליות והמופעים שיתקיימו בפסטיבל ושעליהם תבוא הודעה במהלך חודשים הבאים. לקראת "ווקאליל 2010", נעשים במיל"ה מהלכים ופעילויות להבאת מקהלות וחבורות זמר שישתתפו אף הן בפסטיבל. לשם כך מוצע לחבורות ולמקהלות ישראליות לממש קשרים קיימים עם הרכבים קוליים בחו"ל, כמו גם עם מקהלות של ערים תאומות, ולהציע להם לבוא ולהשתתף בפסטיבל ייחודי, שמשלב בין הסגנונות הווקאליים השונים, כולל קלאסי, ג'אז, אופרה, פולקלור ועוד. טופסי ההרשמה לסולם מיל"ה ולפסטיבל יתפרסמו בימים הקרובים באתר של העמותה.
 

נמשכים המבחנים המוקדמים לתחרות זמר לך ארצי
המבחנים המוקדמים לתחרות זמר לך ארצי נמשכים בכל רחבי הארץ וכ-50 חבורות זמר כבר הבטיחו השתתפותם בתחרות הנערכת ע"י משרד החינוך בשיתוף מיל"ה. רשימת המקומות, שניתן עדיין להירשם למבחנים המתקיימים בהם, כוללת את היכל התרבות ברמלה ב-8.6 ומרכז התרבות ע"ש ברקוביץ בנצרת עילית ובמגדל העמק ב-9.6. רשימה נוספת של זמנים ומקומות תתפרסם בקרוב. כל המפגשים בשלב המוקדם מתחילים בשעה 20:00 והם מתקיימים ללא מערכת הגברה. בכל אולם יעמוד לרשות המשתתפים פסנתר אקוסטי או מקלדת חשמלית. כל חבורה תבצע 3 שירים בפני צוות השופטים, שידרגו את החבורות והמקהלות המשתתפות גם עפ"י התלבושת וההופעה הבימתית. עם סיום השלב הראשון ב-24 המקומות שנקבעו לכך ע"י משרד החינוך, יקבלו העולים לשלב הבא הודעה על כך ויוכרזו העולים לשלב חצי הגמר. שלב הגמר ייערך במסגרת פסטיבל ווקאליל המתקיים בימים 26 – 28 בספטמבר 2010 בנצרת עלית. לזוכים בתחרות יינתנו פרסים כספיים ואפשרות להקלטת דיסק. ההשתתפות בתחרות מיועדת לחברי מיל"ה בלבד ובהרשמה מראש. טופסי הרשמה לתחרות ניתן להוריד כאן
ניתן לעיין בתקנון התחרות כאן

מיל"ה חו"ל למהירי החלטה: פסטיבל ליברץ, צ'כיה באוגוסט הקרוב
במסגרת הפעילות של מיל"ה שנועדה לאפשר לחבורות זמר יציאה לאירועים ולמפגשים בחו"ל, התקבלה בארגון הצעה להשתתפות חבורות זמר בפסטיבל Bohemia Cantat שייערך בעיר ליברץ, צ'כיה. הפסטיבל יתקיים בימים 26 – 29 באוגוסט 2010 בחבל בוהמיה, בעיר המרוחקת כשעה וחצי נסיעה צפונית לפראג. הוא מתקיים במתכונת לאתחרותית ומיועד להרכבים קוליים המופיעים בסגנונות כגון ג'אז, ספיריטואלס, מדריגלים, שירי פולקלור ועוד. במהלכו מתקיימות 6 סדנאות שונות. להמשך ופירוט נוסף לחץ כאן

רשימת ההצעות כוללת עדיין מספר אירועים שכבר התפרסמו בגיליון הקודם של מגזין מיל"ה בהם הפסטיבל הבינלאומי הראשון למקהלות של אינטרקולטור בארה"ב, שיתקיים ב-17 – 21 בנובמבר 2010 בעיר סנט לואיס במתכונת תחרותית. הפסטיבל מיועד להרכבים קוליים המופיעים בסגנונות כגון ברברשופ, קוראלים, ג'אז, פולקלור ועוד. בנוסף, מתקיימות בו סדנאות והערכות של בעלי מקצוע מהשורה הראשונה בתחום המוסיקה הווקאלית. ניתן לקבל פרטים נוספים כאן.
התקבלה גם פנייה ממקהלה מבולגריה המבקשת לארח מקהלה מישראל במסגרת פסטיבל שייערך בעיר הרמנלי בחודש יוני 2011. במקביל מבקשת אותה מקהלה להתארח אצל המקהלה מישראל כבר בחודש אפריל או יולי 2011. מקהלה שמעוניינת להתארח אצל המקהלה מבולגריה ולארח אותה בארץ יכולה לפנות לדני בירן בדוא"ל: danbiran10@gmail.com

 

"שדות שבעמק" הופיעה באירוע פתיחת משחקי ספיישל אולמיפיקס
חבורת הזמר שדות שבעמק בניצוח חיים אסנר, הופיעה בהתנדבות בפני ספורטאי ארגון ספיישל אולימפיקס באירוע הפתיחה של משחקי הארגון בצפון הארץ. באירוע שהתקיים באמפיתיאטרון הפתוח של אכסניית הנוער בתל חי, על רקע נופי עמק החולה, מילאה שדות שבעמק את התוכנית האמנותית ותרמה מאיכויותיה לאירוע כולו. זאת על אף מספר ליקויים טכניים שלא תאמו את הדרישות המוקדמות. אבי סגל, מנכ"ל ספיישל אולימפיקס ישראל, חלק שבחים רבים להופעת הלהקה: "זאת הייתה הופעה איכותית עם ערך סגולי רב לטקס עצמו ובעיקר למצב הרוח של הספורטאים". הופעת שדות שבעמק התקיימה כחלק מפעילות מיל"ה למען הקהילה ובמסגרת שיתוף הפעולה המתבצע בחודשים האחרונים עם עמותת ספיישל אולימפיקס. העמותה פועלת בישראל כחלק מארגון בינלאומי שהוקם לפני כ-40 שנה בארה"ב ביוזמת משפחת קנדי. במסגרת הארגון פועלים ברחבי העולם יותר מ-2 מיליון ו-300 אלף ספורטאים עם לקות שכלית ב-169 מדינות. הארגון מאפשר לבעלי לקות שכלית לפעול בענפי ספורט שונים בעזרת הנחיות נכונות ותמיכה מתאימה. הסניף הישראלי עוסק ב-9 ענפי ספורט שמשתתפים בהם בעלי לקות שכלית מגיל 8 ומעלה.
הנהלת מיל"ה מחזקת את החלטתה: תשלום דמי חבר רק לשנה מלאה
הנהלת מיל"ה דנה לאחרונה בבקשה לא שגרתית של חבורת זמר, שביקשה לפטור את חבריה מתשלום עבור שנת חברות מלאה עקב הרצון להצטרף כחברים למיל"ה באמצע השנה. בעקבות הפנייה, הוחלט בהנהלה לחזק החלטה קודמת, שלפיה חברות במיל"ה תהיה לשנה מלאה והמצטרפים במהלך השנה יחויבו לשלם את מלוא הסכום. עם זאת, סוכם כי חבורת זמר שהייתה בעבר חברה בארגון והפסיקה את חברותה לשנה אחת ויותר, תוכל לחזור ולהצטרף באמצע השנה תוך התחייבות לתשלום חברות גם בשנה הבאה. חבורה כזאת תוכל ליהנות מהנחה מסוימת ולשלם סכום של 120 ₪ לשנתיים (2010 – 2011). הנחה כזאת תינתן לאותה חבורה באופן חד פעמי ולא תתבצע בשנים הבאות באם אותה חבורה לא תשלים שוב את רצף החברות שלה לאורך השנים. ההסבר שניתן במהלך הדיון להחלטות הנוכחיות קשור בצורך להסיר את אי ההבנה הקיימת בקרב מספר חברים באשר לקיומו של מיל"ה כארגון וחשיבות הפעולה לאורך כל ימי השנה. מיל"ה חרט על דגלו להיות ארגון שמטרתו עידוד הפעילות בתחום הזמר העברי בקרב קבוצות חובבי שירה בכל רחבי הארץ. להשגת מטרה זו מבצע הארגון פעילות קבועה במשך 365 יום בשנה ולאורך שנים רבות. כדי לבצע אירוע כלשהו בשנים הבאות נדרשים חברי ההנהלה לפעול כבר היום על מנת לבנות את הפרויקט, להשיג לו מימון ולהפעילו בפועל.
לפיכך, התפיסה השגויה שמתמקדת בראיית האירועים כתכלית כל הפעילות והטענות שלפיהן "החבורה שלנו לא השתתפה באירועים עד כה ולכן אנחנו מעוניינים לשלם רק כאשר נתחיל להגיע לאירוע הראשון", אינה יכולה להתקבל כלל ועיקר. המערכת פועלת חודשים רבים מראש על מנת שאותו אירוע שבו מתכוונת אותה חבורת זמר להופיע, יצא לפועל וישמש לה במה. ארגון מיל"ה מונה כיום יותר מ-2,500 חברים ביותר מ-170 הרכבים קוליים ומטרת גורמי השיווק בארגון להגיע עד תחילת שנת 2011 לכ-200 חבורת זמר ומקהלות. על מנת להשיג יעד זה נדרשים חברי מיל"ה ובעיקר מנהלי החבורות והמנצחים לפעול ולעודד הרכבים נוספים בסביבתם להצטרף לארגון.  לדברי דורון שנקר, מנכ"ל מיל"ה, "גודלו של הארגון וחוזקו יאפשרו פעילות נרחבת ומשמעותית יותר בשנים הבאות ויקבעו את מעמדו של מיל"ה בציבוריות הישראלית. כולנו חייבים להירתם להצלחת המשימה הזאת".

מופעים ואירועים ב"צוותא" במחירים מיוחדים לחברי מיל"ה
חברי מיל"ה ייהנו ממחירי הנחה מיוחדים במספר אירועים ומופעים שיתקיימו בצוותא בשבועות הקרובים.
 ביום שני 14 ביוני בשעה 20:30 יתקיים ערב "אלתרמן שלי", הכולל שירים וסיפורים על אלתרמן מזוית אישית. בין  המשתתפים: רבקה זהר, חנה מרון, אפרת  בן צור, נתן סלור (נכדו של אלתרמן), אורית פלג, אלון עזיזי, סלעית להב ואחרים. ניהול מוסיקלי: ניב קאופמן.
המחיר לחברי מיל"ה 75 ש"ח בהצגת כרטיס חבר בתוקף. ביום שישי 18 ביוני בשעה 11:00 תתקיים "קבלת שבת" בהשתתפות ליאת רגב, מגישת התוכנית "עוד מעט שבת" ברשת ב', שתארח את האורחים הבאים: הרב דר' בני לאו אשר ידבר על פרשת השבוע, פרשת "חוקת".
פרו"פ רות קרטון -בלום שתדבר על ספרה "הרהורים על פסיכותיאולוגיה בשירת נתן זך".
להמשך הכתבה וההטבות לחץ כאן

לוח מודעות
להזכירכם, מיל"ה מפעילה לוח מודעות המיועד לחברי מיל"ה בלבד. באמצעות לוח זה ניתן להעביר מסרים על פעילויות, הרשמת זמרים/ות, קנייה ומכירה ועוד. השימוש בלוח המודעות מיועד רק לאלה שהסדירו תשלום דמי חבר לשנת 2010. מידע המועבר ע"י גורמים שאינם רשומים כחברים במיל"ה יפורסם בתשלום.
ניתן להיכנס ללוח המודעות כאן.


לאתר מיל"ה - לחץ כאן