מגזין מיל"ה מספר 16 מאי 2010
אירוע "ימי זמר באשקלון"
רושם שיאים חדשים

אירוע "ימי זמר באשקלון" שיתקיים בשבוע הבא, רושם השנה שיא חדש במספר המשתתפים בו. קרוב ל-1,300 זמרים וזמרות מכ-65 חבורות זמר יופיעו בשלושת ימי האירועים. בשלב זה נותרו עדיין שני מקומות פנויים להופעות של חבורות זמר וההרשמה למקומות אלה תהיה על בסיס "כל הקודם זוכה". מספר המשתתפים באירוע הביא את הנהלת מיל"ה לשריין אולם מופעים נוסף על השניים שבהם התקיימו אירועים בשנים עברו. זאת, על מנת לתת מענה לביקוש הגדול מצד חברי הארגון. מופעי חבורות הזמר יתקיימו באולם הנוסף ללא הגברה ומתברר שהביקוש להופיע באולם זה עולה אף הוא על כל הציפיות. הרצון של חבורות זמר רבות להופיע ללא מיקרופונים מצביע על התחזקות המגמה שמבקשת להעדיף את השירה הטבעית על פני השימוש בטכנולוגיות הגברה. על בסיס זה החליטה הנהלת מיל"ה לאחרונה לעודד כוונה זאת ולאפשר להרכבים קוליים שיבקשו זאת, להופיע גם באירועים הבאים של הארגון ללא הגברה. רשימת סדר הופעת החבורות באולמות השונים נשלחה למנהלי החבורות בצירוף לוח זמני ביצוע הבאלנס. בשל ריבוי המשתתפים, נדרשים המשתתפים לדייק מאוד ולהקפיד על לוחות הזמנים. אירוע "ימי זמר באשקלון" יתקיים בימים 4 – 6 במאי ביוזמת עיריית אשקלון ומיל"ה. מופעי חבורות הזמר יתחילו מדי יום בשעה 18:00 ויערכו עד 20:30. בשעה 21:00 יתחיל המופע של דני ליטני שישיר משיריו ויספר על דרכו המוסיקלית.
החלו מבחני השלב הראשון של תחרות "זמר לך ארצי"
מבחני השלב הראשון של תחרות "זמר לך ארצי" החלו בימים אלה ברחבי הארץ. לתחרות, הנערכת ביוזמת משרד החינוך ובשיתוף מיל"ה, נרשמו הרכבים קוליים רבים והיא מתקיימת במסלול לחבורות בוגרות וללהקות נוער. עד כה התקיימו מבחנים בקדימה, בגבעת זאב ובשכונת גילה בירושלים. מבחנים נוספים יתקיימו ב-3.5 באולם אשכול פיס בבאר שבע, ב-9.5 בבית דני בשכונת התקווה בתל אביב, ב-10.5 באולם המופעים בקיבוץ יגור וב-13.5 בהיכל התרבות בטבריה. ניתן עדיין להירשם למבחנים בבאר שבע ובטבריה. מועדי המבחנים הבאים יפורסמו בימים הקרובים והחבורות שטרם נרשמו לתחרות יוכלו לעשות זאת בהתאם למקומות והמועדים הרצויים להם. עם זאת, בשל הביקוש הרב, שמורה למארגנים הזכות לשנות את מועד ההשתתפות המבוקש בהתאם לצרכים בשטח. כל המפגשים בשלב המוקדם מתחילים בשעה 20:00 והם מתקיימים ללא מערכת הגברה. בכל אולם יעמוד לרשות המשתתפים פסנתר אקוסטי או מקלדת חשמלית. כל חבורה תבצע 3 שירים בפני צוות השופטים שידרגו את החבורות והמקהלות המשתתפות גם עפ"י התלבושת וההופעה הבימתית. עם סיום השלב הראשון ב-24 המקומות שנקבעו לכך ע"י משרד החינוך, יקבלו העולים לשלב הבא הודעה על כך ויוכרזו העולים לשלב חצי הגמר. שלב הגמר ייערך במסגרת פסטיבל ווקאליל המתקיים בימים 26 – 28 בספטמבר 2010 בנצרת עלית. לזוכים בתחרות יינתנו פרסים כספיים ואפשרות להקלטת דיסק. ההשתתפות בתחרות מיועדת לחברי מיל"ה בלבד ובהרשמה מראש. טופסי הרשמה לתחרות ניתן להוריד כאן.
לעיון בתנאים ותקנון התחרות לחץ כאן.
נבחנת אפשרות לקיים את "סולם מיל"ה" כאירוע המסכם פעילות שנתית
הנהלת מיל"ה בוחנת בימים אלה מספר אפשרויות לקיים את סולם כאירוע מסכם של הפעילות המקצועית השנתית. עד כה התבצע דרוג "סולם מיל"ה" באירועים שונים של הארגון שנערכו במהלכה של שנת הפעילות. ההפקה האחרונה של הפרויקט נעשתה במסגרת פסטיבל ווקאליל שנערך בנצרת עילית בסוכות האחרון, אך הגורמים המקצועיים הגיעו למסקנה כי יהיה נכון לבצע את המפגש במסגרת פסטיבל או אירוע שייערך בחודשי הקיץ. רוב חבורות הזמר והמקהלות מסיימות את הפעילות השנתית שלהם בסוף חודש יוני ולפיכך סבורים אותם גורמים שצריך לקיים את מפגש "סולם מיל"ה" במהלך חודש יולי, כאשר יש בידי החבורות והמקהלות רפרטואר נרחב ומוכן, שממנו ניתן יהיה לבחור שירים לדרוג המקצועי. בהנהלת מיל"ה רואים ב"סולם מיל"ה" את אחד ה הכלים  המקצועיים והחשובים ביותר של הארגון. מדובר במפגש בין חבורות זמר ומקהלות, לבין שופטים, אנשי מקצוע מהשורה הראשונה. האירוע נועד לשמש כלי להשבחה ולהתפתחות מקצועית של כל הרכב בפני עצמו ולדרג, ע"פ קטגוריות הביצוע השונות, את חבורות הזמר בשלוש רמות (זהב, כסף וארד), אך הוא אינו מהווה תחרות בין ההרכבים הקוליים השונים לבין עצמם כדוגמת תחרות "זמר לך ארצי" ההחלטה לגבי קיומו של "סולם מיל"ה" בקיץ הקרוב עשויה להתקבל בימים הקרובים.
השתתפות רבה של מנצחים וזמרים בסדנת כיתת אמן עם שון אלטמן
כ-100 מנצחים וזמרים מהארגונים מיל"ה והלל השתתפו בסדנת כיתת אמן לשירת א-קפלה, עם "אבי שירת הא-אקפלה המודרנית", שון אלטמן מארה"ב. המפגש התקיים ב- 30.4 באולם המופעים של ביה"ס כצנלסון בכפר סבא וזכה להצלחה רבה. השתתפו בו גם תלמידי מגמת המוסיקה בתיכון "כצנלסון" וחובבי שירת א-קפלה אחרים שנהנו מהופעה משובחת של שמיניית "יקינטון" בניהולו המוסיקלי של שמיל כהן, ושל רביעיית הברברשופ "חוצפה" בניהולו המוסיקלי של פטריק קלי. בהמשך להופעת ההרכבים הקוליים, קיים שון אלטמן דיאלוג עם הקהל והשיב לשאלות המשתתפים. בסיום, הוא אף הפליא לשיר עם הרכב "חוצפה". כתת האמן נערכה ביוזמת צבי שרף והופקה ע"י אלכס אשד ופטריק קלי מ"סינגישראל". המפיקים זכו לסיוע רב מצד רונית כץ מנהלת מגמת המוסיקה בתיכון כצנלסון כפ"ס שבו נערכה הסדנה.
 מיל"ה מפתחת מסלול ייחודי לחבורות זמר המבקשות לצאת לחו"ל
מחלקת השיווק של מיל"ה מפתחת בימים אלה מסלול ייחודי לחבורות זמר המבקשות לצאת להופעות ומפגשים בחו"ל. המסלול מיועד לכלול טיול גיבוש של החבורה באחת ממדינות אירופה. במהלכו יתקיימו מפגשים עם מקהלות מקומיות, יערכו הופעות בפני קהל מקומי, כולל אפשרות לשיתוף פעולה עם הקהילה היהודית במקום ושהות בבתי המארחים. בשלב זה נבדקת האפשרות לבצע את החבילה התיירותית—מוסיקלית בהונגריה ובצ'כיה ובהמשך ייבדקו מסלולים במדינות כגון בולגריה, יוון, צרפת ורומניה. הטיולים המיוחדים ילוו באיש קשר שיש לו מהלכים במדינות היעד והחבורות המעוניינות יוכלו לקבל ייעוץ מוקדם בבניית המסלול והכנתו.
בניית החבילה הייחודית מיועדת לאפשר להרכבים קוליים שונים לקיים מופעים ומפגשים מוסיקליים בחו"ל במחיר סביר, במועד המתאים לכל חבורה ובהתאמה לאופי החבורה. חישוב המחיר יהיה על בסיס קבוצת מינימום של 24 משתתפים (קבוצות קטנות יותר ייאלצו להוסיף למחיר הבסיס) ובהתאם לבחירת מגוון הפעילויות בארץ היעד. חבורות המעוניינות לבחון השתתפות בתוכנית החדשה יכולות לשלוח את פרטי הבקשה בדוא"ל שכתובתו:  mila-il@zahav.net.il

לוח מודעות
להזכירכם, מיל"ה מפעילה לוח מודעות המיועד לחברי מיל"ה בלבד. באמצעות לוח זה ניתן להעביר מסרים על פעילויות, הרשמת זמרים/ות, קנייה ומכירה ועוד. השימוש בלוח המודעות מיועד רק לאלה שהסדירו תשלום דמי חבר לשנת 2010. מידע המועבר ע"י גורמים שאינם רשומים כחברים במיל"ה יפורסם בתשלום. ניתן להיכנס ללוח המודעות כאן.

 


לאתר מיל"ה - לחץ כאן