מגזין מיל"ה מספר 13 מרץ 2010
"תו תקן" ו"פיקולי" ייצגו את מיל"ה בתחרות הקדם אירוויזיון 2010
חבורות הזמר "תו תקן" ו"פיקולי" בניהולו המוסיקלי של עמית בר צדק, ייצגו את מיל"ה
בתחרות הקדם אירווזיון שתשודר בשבוע הבא בערוץ 2. הופעת החבורות בתוכנית שבה ייבחר השיר שייצג את ישראל באירווזיון נעשתה
בעקבות דיונים שהתקיימו בין מפיקי התוכנית להנהלת מיל"ה ובהתאם לצרכי ההפקה.
זמרי וזמרות תו תקן ופיקולי ילוו במופע את הראל סקאת וגלי עטרי בשיר "הללויה" שיבוצע
בגרסה חדשה. השיר ישודר במסגרת קטעי הביניים שבין השמעת ארבעת השירים
העומדים לבחירת הקהל. השידור החי של תחרות הקדם אירוויזיון יהיה ביום שני 15 במרץ בשעה 21:00 בערוץ 2. במהלכו יוזמנו הצופים לדרג שיר אחד מתוך ארבעה שירים שישיר הראל סקאת המייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון 2010 שתתקיים באוסלו. חברי מיל"ה מוזמנים לצפות בהופעת החבורות על במת הקדם אירוויזיון ואף להצביע
ולהשפיע בבחירת השיר שייצג את ישראל בתחרות.

סי היימן תופיע במופע של מיל"ה ליום המעשים הטובים
אירוע ייחודי מסוגו יתקיים, ביוזמת מיל"ה, ביום המעשים הטובים שחל השנה ב-16.3.
האירוע, שייערך באולם יד לבנים ברעננה, יפגיש חבורות זמר צעירות ומבוגרות עם ספורטאים
בעלי לקות שכלית, חברי עמותת ספיישל אולימפיקס. באירוע תשתתף בהתנדבות גם הזמרת סי היימן והוא נערך בסיוע עיריית רעננה שתרמה את האולם. הפעילות של מיל"ה במסגרת יום המעשים הטובים מתקיימת כחלק מהמגמה להרחיב את מסגרת המופעים למען הקהילה. על בסיס זה יצרה מיל"ה קשר עם עמותת "רוח טובה" של שרי אריסון, במטרה להציע מופעי חבורות זמר ומקהלות באירועים נוספים המתקיימים למען הקהילה ביוזמת העמותה.

גוברת הדרישה לשירה ללא הגברה באירועי ימי זמר באשקלון
חבורות זמר רבות הביעו לאחרונה בקשה להופיע ללא מערכת הגברה באירועים השונים של מיל"ה. במענה לבקשות הגוברות החליטו המופקדים על תחום ההפקות במיל"ה להעמיד לרשות חבורות אלה אולם מתאים במסגרת אירוע ימי זמר באשקלון. האירוע שמתקיים מדי שנה ביוזמת מיל"ה ובשיתוף עיריית אשקלון, ייערך השנה בימים 4 – 6 במאי. במהלך שלושת ימי האירוע יופיעו  עשרות חבורות זמר בשני אולמות שיש בהן מערכות הגברה (אחד מהם עם קונדנסרים) ובאולם אחד בעל יתרונות אקוסטיים ללא הגברה כלל. מופעי החבורות יתקיימו בשלושת האולמות במקביל בין השעות 17:30 –  20:30 והם יהיו פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום. לאחר סיום מופעי החבורות יחל בשעה 21:00 "מפגש עם יוצר" בהשתתפות המלחין והזמר דני רובס, שישיר ויספר על דרכו המקצועית. ההרשמה לימי זמר באשקלון היא על בסיס כל הקודם זוכה ולחבורות מיל"ה תינתן, בכל מקרה, עדיפות על חבורות זמר שאינן חברות בארגון. חבורות רבות כבר הבטיחו מקומם באירוע ונותר עדיין מספר לא רב של מקומות להופעות, כולל גם אפשרות להופיע באולם ללא הגברה. בעת הרישום ייעשה ניסיון להיענות לבקשות השונות אך מידת הצורך ישונה השיבוץ בהתאם למגבלות ולצרכים בשטח.עלות ההשתתפות באירוע לחברי מיל"ה, שהסדירו חברותם לשנת 2010, ולתושבי אשקלון היא 35 ₪ לאדם. המחיר לזמרי חבורות שאינם חברי מיל"ה 70 ₪ לאדם.חבורות המעוניינות להופיע ללא הגברה יציינו זאת במפורש בטופס ההרשמה. 
לפרטים נוספים והזמנת כרטיסים: טל' 08-8692787/9.
                                                    12 מנצחי חבורות ומקהלות השתתפו  בסדנת תיווי שנערכה ביוזמת מיל"ה 
בימים אלה הסתיימה סדנה ראשונה מסוגה ללימוד תיווי באמצעות המחשב. הסדנה שנערכה ביוזמת צבי שרף, מנהל תחום העשרה מוסיקלית במיל"ה ובסיוע תפעולי של בועז קביליו ושל יעל טאוב, נועדה לאפשר מעבר מכתיבת תווים ידנית לשימוש בתוכנת NoteWorthy Composer.
הדרכת משתתפי הסדנה נעשתה בהתנדבות ע"י אלכס אשד והיא התקיימה בחדר המחשבים שהועמד לרשות המשתתפים ללא תשלום ע"י ה"כוכב השמיני".12 מנצחים השתתפו בסדנה בהם רוני לרנר, זאב אולמן,  אסתי קמאי, תומר גיל אור, אהובה טננבאום; שלומי ברק; שי בן יעקב; רחל גרוס; רבקה בר; עדי רון; אבי כהן טריקה ובועז קביליו. מתגובותיהם של המשתתפים ניתן ללמוד על הצלחת הסדנה."אלפי תודות, זה היה ממש חיוני בשבילי ותרם לי רבות", כותב שי בן יעקב ומצטרפת לדעתו גם אסתר קמאי
שמציינת כי "ההדרכה הייתה חשובה ומועילה ביותר". שאר משתתפי הסדנה הצטרפו אף הם לתודות. יוזם הסדנה, צבי שרף, ציין בסיומה, כי מבחינתו היא השיגה את מטרתה והצליחה להביא את המשתתפים לרמת היכרות המאפשרת תחילת עבודה עם תוכנת התיווי הממוחשבת.
יצאה לדרך הפעילות המשותפת עם מסע "נפגשים בשביל ישראל"
בימים אלה יצאה לדרך הפעילות המשותפת של מיל"ה עם מסע "נפגשים בשביל ישראל" המתקיים השנה בסימן "שוב יוצא הזמר אל הדרך". באירוע הראשון שהתקיים ביוזמת מיל"ה בקיבוץ לוטן שבערבה, נאספו הצועדים לשמוע את הרצאתו של דני בירן, מנהל תחום שיווק והסברה בארגון.
ההרצאה עסקה בקשר שבין שירי המסעות לקשר העמוק הקיים בקרב הצועדים לארץ ישראל ולאתריה והיא התמקדה בנושא: "הו הסלע האדום", על שורשיהם החינוכיים של ההולכים לפטרה, שביקשו לפרוץ אל מעבר לגבולות המדיניים, המגבילים את אוהבי הטיול להגיע גם לאתרים היסטוריים במדינות השכנות. בפני משתתפי המסע הוצגה גם פעילותה של מיל"ה כמייצגת חבורות זמר ומקהלות רבות בכל רחבי הארץ. בימים הקרובים יחלו הופעות חבורות הזמר בפני הצועדים בחניונים השונים לאורך מסלול המסע וב-18.3 יתקיים מפגש חגיגי בירושלים שיכלול מופעי חבורות זמר ושירה בציבור עם שרהל'ה שרון. על אף הקשיים הרבים הכרוכים בפעילות המשותפת, נעשים ניסיונות לקצר את מועד ההמתנה של חבורות הזמר לקבלת המידע הרלוונטי להופעותיהן בתחנות השונות של המסע. עם זאת, בשל מורכבותו הרבה של הפרויקט, נדרשים המשתתפים להמתין בסבלנות מרבית עד לקבלת העדכון בדבר שעת ההתחלה של כל מופע, מיקומו המדויק בשטח ומספר השירים שיש להכין להופעה. הנהלת "נפגשים בשביל ישראל" עושה כל שביכולתה להגיע בהקדם אל החבורות המשתתפות, אך אילוצים ארגוניים רבים מקשים על העברת המידע מוקדם יותר.

נותרו מקומות להופעת חבורות זמר בהדסה הר הצופים
על אף ההיענות הרבה של חבורות זמר להופיע במופעים שונים למען הקהילה ברחבי הארץ, נותרו עדיין מקומות להופעות של הרכבים קוליים בפני משתקמים בבית החולים הדסה הר הצופים. זאת, במקביל להרשמה למופעים המתקיימים בבית לוינשטיין ברעננה ובבית שבעת הכוכבים בהרצליה.להופעות המתקיימות בבית חולים הדסה יש חשיבות רבה בהיותן בעלות תרומה מוראלית משמעותית למאושפזים במקום. מתגובותיהם של אלה שכבר הופיעו בהדסה עולה, כי מופעי השירה גורמים להתרגשות רבה בקרב הקהל וממלאים את הזמרים והזמרות עצמם בחוויה ייחודית. כך גם באשר להופעות האחרות המתקיימות למען הקהילה כפי שכותבים חברי "בת קול", חבורת הזמר הייצוגית של מזכרת בתיה בניצוחו של שלום אוחיון באתר האינטרנט היישובי: "הופענו בפני חולים המאושפזים בבית לוינשטיין. זו יוזמה ברוכה שמארגן מיל"ה במסגרת מופעים המהווים תרומה לקהילה. חבורת הזמר הופיעה במחלקה 4 בפני פגועי עמוד שדרה ובני משפחותיהם באווירה פורימית שמחה ומהנה. החבורה התייחסה למופע כבעל חשיבות גבוהה והתפנתה באופן מיוחד לשמח את החולים ובני משפחותיהם". חבורות המעוניינות להרשם להופעות בבית החולים הדסה הר הצופים מוזמנות להתקשר למזכירות מיל"ה בטל' 08-6892787/9.

כנס חבורות זמר יתקיים ביד לבנים באשקלון
במסגרת הכנסים האזוריים לחבורות זמר שמאורגנים ע"י מיל"ה, יתקיים ב-15.3 ביוזמת מנהל אזור הדרום, איציק תבור, כנס חבורות זמר בבית יד לבנים באשקלון. בכנס ישתתפו מקהלת רינת מאשקלון בניצוח פנחס יעקובוביץ, חבורת הזמר חוף ימים בניצוח דורון שנקר, חבורת צלילי הדבש בניצוח צבי שרף, מקהלת קצת אחרת של חבל מודיעין בניצוח דניאל בלנק וחבורת הזמר שרים בגת בניצוח אייל גלבוע. בתחילת הכנס יקיימו החבורות והמקהלות פעילות קולית בהדרכת המוסיקאית רעיה חדקדוב. כנסים אזוריים נוספים יתקיימו ביוזמת מיל"ה בשבועות הקרובים.
מיל"ה השיגה ארכה נוספת בהרשמה לאולימפיאדת המקהלות בסין
ההרשמה לאולימפיאדת המקהלות לסין הוארכה עד ל- 11.3.10. זאת בעקבות פנייה של מיל"ה למארגני האולימפיאדה באמצעות חברת אופיר טורס. אולימפיאדת המקהלות בסין תתקיים בימים 15 עד 25 ביולי 2010. הרשמת החבורות והמקהלות נעשית על פי הקטגוריות השונות ובהתאם לכך יכולה כל מקהלה להרכיב את חבילת המסע שלה. חבילה הכוללת שהות של שלושה ימים באולימפיאדה וחמישה ימי טיול באזור שנחאי מוצעת במחיר 2,380 דולר למשתתף. בנוסף מוצעות חבילות לאירועי זמר וכנסים בקרקוב, סנט פטרבורג וגרדה באיטליה.מידע נוסף באתר 'מיל"ה חו"ל' שכתובתו:
http://www.mila-il.com/product_info.php?products_id=454
מחירים מיוחדים לחברי מיל"ה בסדרת מופעי הזמר "שרים בצוותא"
חברי מיל"ה ייהנו ממחירי הנחה מיוחדים במספר אירועי זמר שיתקיימו בצוותא בשבועות הקרובים במסגרת הסדרה "שרים בצוותא".
במוצ"ש 27 במרץ 2010 בשעה 21:00 יתקיים המופע: "רב הלילה" משיריו של יעקב אורלנד. התוכנית מביאה משיריו האהובים והמוכרים של המשורר, חתן פרס ישראל לזמר עברי שזכה גם בפרס אקו"ם, בפרס ז'בוטינסקי לספרות ולמחקר ובפרס טשרניחובסקי לתרגום. בין השאר יושמעו השירים: "עץ הרימון", "שני שושנים", "היו לילות", "הטנדר נוסע", "זכריה בן עזרא", "שיר שמח" ועוד.  בין המשתתפים במופע: נתנאלה, לירון לב, איה כורם, שלום שמואלוב ועוד.
להמשך הכתבה לחץ כאן.

צליל מכוון במשכן למוסיקה
ואמנויות רעננה

הרכב "צליל מכוון" עם חבריו המקוריים שם-טוב לוי בחליל, פסנתר ושירה, יצחק קלפטר, בגיטרה חשמלית ושירה ושלמה יידוב, בגיטרה קלסית ושירה, מקיים מופע במשכן למוסיקה ולאמנויות ברעננה ביום חמישי 11.3.10 בשעה 21:00.
התוכנית כוללת קלאסיקות מאלבום "צליל מכוון" וכן חומרים מהרפרטואר האישי של כל אחד מזמרי ההרכב, בהם בין השאר, השירים "צליל מכוון", "ילדי הירח", "יכול להיות שזה נגמר", "ימים לבנים" , "שיר הבדווי" ועוד.מחיר הכרטיס 90 וחברי מיל"ה יוכלו ליהנות ממבצע מיוחד של 1 + 1 חינם בהצגת כרטיס מיל"ה.כתובת המשכן למוסיקה ואמנויות: רח' הפלמ"ח 2א' רעננה. להזמנות טל' 09-7464036.

_________________________________________________________________

לוח מודעות
להזכירכם, מיל"ה מפעילה לוח מודעות המיועד לחברי מיל"ה בלבד. באמצעות לוח זה ניתן להעביר מסרים על פעילויות, הרשמת זמרים/ות, קנייה ומכירה ועוד. השימוש בלוח המודעות מיועד רק לאלה שהסדירו תשלום דמי חבר לשנת 2010. מידע המועבר ע"י גורמים שאינם רשומים כחברים במיל"ה יפורסם בתשלום. ניתן להיכנס ללוח המודעות כאן.

לאתר מיל"ה - לחץ כאן