מגזין מיל"ה מספר 11 פברואר 2010
במסגרת מבצע ההרשמה: חבורות זמר חדשות מצטרפות למיל"ה
יותר מ-10 חבורות זמר חדשות הצטרפו לאחרונה למיל"ה במסגרת מבצע ההרשמה לשנת 2010.
המבצע מתקיים בימים אלה בהיקף נרחב ובמהלכו ניכרת הרשמה ערה של חבורות זמר מכל רחבי
הארץ המחדשות את חברותן לשנה הקרובה.
על פי החלטת הנהלת מיל"ה, חידוש החברות ייעשה מדי שנה בתחילת לוח השנה האזרחי ולא תתאפשר חברות לתקופה של מספר חודשים בלבד. ההשתתפות במגוון הפעילויות, האירועים והפסטיבלים המתוכננים ע"י מיל"ה לשנה הקרובה, מחייבת הסדרת החברות כבר בימים אלה. חברי חבורות זמר שלא יסדירו את תשלומיהם, לא יוכלו להשתתף באירועים אלה.במבצע ההרשמה משתתפים מתנדבים רבים, שמסייעים בפנייה ישירה לחבורות שטרם הסדירו את הרשמתן.
משתתפי פסטיבל זמר סובב כנרת: "סוף שבוע של הנאה צרופה"
 ”...הפעם אין לנו, אלא רק מילים טובות לומר על אירועי זמר סובב כינרת 2010. הכל היה פשוט מושלם! החל מסידורי ההרשמה המסודרים... וכלה בתכנים ובארגון.. בקיצור - סוף שבוע של הנאה צרופה, שגרם לנו לחזור לשגרה בתחושה של התרוממות רוח..." כך כותבת רותי שם טוב ממקהלת "הרמוניה", ירושלים, בסיומו של פסטיבל זמר סובב כנרת.                                להמשך הכתבה לחץ כאן.
הנהלת מיל"ה דנה בהקמת אתר עיבודים והעשרה קולית לחבורות הזמר
ההנהלה המורחבת של מיל"ה שהתכנסה ב-4.2.10 בהשתתפות דורון שנקר, אבי פיינטוך,
דן בירן, יצחק שרוני, צבי שרף, איציק תבור, גדי פיכטמן, טלי מעין ואורית פורת, עסקה
בסיכומי פסטיבל "זמר סובב כנרת", בהקמת אתר עיבודים מוסיקליים, בסדנאות העשרה
מוסיקלית ובתוכניות לביצוע ווקאליל 2010.
להמשך הכתבה לחץ כאן.
                           הופעת חבורות זמר בפרויקט "נפגשים בשביל ישראל"
במסגרת ההשתתפות של מיל"ה בפרויקט "נפגשים בשביל ישראל" המתקיים בסימן
"שוב יוצא הזמר אל הדרך", ביקשו חבורות זמר רבות להופיע בפני הצועדים בחניונים הפזורים בכל רחבי הארץ. עם זאת, נותרו עדיין מקומות ותאריכים פנויים להופעה בעיקר בחניוני המסע בדרום הארץ. רשימת החבורות הועברה למארגני הפרויקט ובהתאם לתנאי השטח ותוכניות המסע,
יוחלט על מסגרת ההופעה והתנאים הטכניים העומדים לרשות המופיעים. יצוין, כי ההופעות יערכו במסגרת חופשית ועממית בפני קהל הצועדים המגיעים להתכנסות בסיומו של יום
ובמקרים רבים התנאים בשטח לא יהיו דומים לאלה של הופעות באולם. פרטים על כך יועברו במישרין לחבורות שנרשמו לפרויקט. במהלך המסע ישודרו ברשת ג' שירים של חבורות זמר המשתייכות למיל"ה. לשם כך יועברו למפיקי התוכני ברדיו, דיסקים של חבורות זמר שהתקבלו במהלך החודשים האחרונים במזכירות העמותה. פרויקט "נפגשים בשביל ישראל", המתקיים זו השנה החמישית, הוא מסע חווייתי של התחדשות, שיח וזיכרון בנופי הארץ ובשאלות העומק של החברה הישראלית. המסע מתקיים לזכרו של סמ"ר אבי אפנר וחבריו שנפלו באסון המסוקים. המסע יצא השנה מאילת ב-22 בפברואר ויסתיים ליד האנדרטה בשאר ישוב ב-15 באפריל. הוא מאורגן ע"י משפחת אפנר ושותפים לו ארגון צו פיוס, המדרשה באורנים והחברה להגנת הטבע. השנה הצטרפה גם מיל"ה לרשימת השותפים לפעילויות המתקיימות במסע. ההשתתפות במופעים מותנית בהסדרת תשלומי החברות לשנת 2010.

השתתפות חבורות זמר בשידורי
ערוץ 24

בעקבות פניית ערוץ 24 לקיים פעילויות משותפות עם מיל"ה והרצון של הערוץ לשלב חבורות
בתוכנית של הרכב "מה קשור" המשודרת מדי יום בין השעות 16:00 – 18:00, הביעו חבורות זמר רבות את רצונן להופיע בתוכנית. לאחר השלמת רשימת החבורות, נמסר מערוץ 24 כי ניתן יהיה לשלב רק הרכבים שמספר חברים אינו עולה על 15 משתתפים בשל גודל האולפן. בנוסף, החליטו המפיקים שלא להתייחס לתאריכים שנבחרו ע"י החבורות וכי הם מתכוונים לפנות ישירות אל חבורות הזמר על מנת לתאם איתן את מועדי ההופעה. הודעת מפיקי הערוץ גרמה אי נוחות רבה לחבורות שנרשמו, אך כל הניסיונות לחזור למסגרת המקורית שלפיה בכל יום תתקיים הופעה של חבורת זמר אחת בתוכנית, לא צלחו. בהנהלת מיל"ה רואים בהתנהלות ערוץ 24 שינוי משמעותי מהסיכומים הראשונים ופגיעה ברצון הטוב של חבורות הזמר. עם זאת, התוכנית מהווה במה טלוויזיונית ראויה ולפיכך כל חבורה תאלץ לקבל החלטה מחודשת באשר להופעתה בתוכנית.

הוארך מועד ההרשמה לאולימפיאדת המקהלות בסין
בהמשך להודעה בדבר כניסתה של מיל"ה לתחום הפעילות הבינלאומית בחו"ל, והאפשרות
להופיע באולימפיאדת המקהלות בשאוקשינג, סין, נענתה הנהלת האולימפיאדה להאריך
את מועד ההרשמה של החבורות מישראל עד סוף חודש פברואר.אולימפיאדת המקהלות בסין תתקיים בימים 15 עד 25 ביולי 2010. הרשמת החבורות והמקהלות נעשית על פי הקטגוריות השונות והתאם לכך יכולה כל מקהלה להרכיב את
חבילת המסע שלה. חבילה הכוללת שהות של שלושה ימים באולימפיאדה וחמישה ימי טיול באזור שנחאי מוצעת במחיר 2,380 ₪ למשתתף.
הזמנת החבילה נעשית באמצעות חברת אופיר טורס. בימים הקרובים יוצעו חבילות נוספות למקהלות ולחבורות זמר המעוניינות להשתתף באירועי ובפסטיבלים במדינות שונות באירופה. מידע נוסף ב 'מיל"ה חו"ל' שכתובתו:
http://www.mila-il.com/product_info.php?products_id=454
פרטים על אולימפיאדת המקהלות באתר שכתובתו:
http://www.musica-mundi.com/fileadmin/pdf_data/china/shaoxing/Brochure_WCG_Shaoxing_2010.pdf

היערכות לקראת אירוע ימי
זמר באשקלון

בימים אלה הולכות ונשלמות ההכנות לקראת אירוע ימי זמר באשקלון. האירוע שהפך כבר למסורת יתקיים השנה בשבוע של ה-15 במרץ. הוא יכלול מופעים של חבורות זמר וסדנה עם אמן. פרטים על המועד המדויק ותוכנית הסדנה יפורסמו בגיליון הבא. המבקשים להקדים ולהירשם לאירוע יכולים לעשות זאת באמצעות הדוא"ל שכתובתו: mila-il@zahav.net.il או בטל'
08-8692787/9. ההשתתפות מותנית בהסדרת תשלומי החברות לשנת 2010.

                                                    קורס למנצחי מקהלות יהודים וערבים
קורס ייחודי למנצחי מקהלות יהודים וערבים יתקיים בירושלים ביוזמת ארגון "מנצחים ללא גבולות" ובתמיכת מרכז המקהלות הבינלאומי ע"ש אריק אריקסון. הקורס יתקיים בימים 21 בפברואר עד 25 בפברואר 2010 בקונסרבטוריון של המנזר הפרנצסקני בשער החדש בעיר העתיקה (מול מתחם רוטרדם) בהדרכתו של של פרופ' אנדרה דה קוודרוס. שעות הלימוד יהיו בין 09:00 ל-17:00 עם אפשרות של פעילות נוספת בערב. הקורס מיועד למוסיקאים צעירים, יהודים וערבים, שמעוניינים לרכוש מיומנויות בסיסיות בניצוח על מקהלה והוא אינו כרוך בתשלום. לפרטים והרשמה: מיה שביט,   maya@efroni.org או בטל' :
8666586 - 09  7745233 – 050.

מבחנים למקהלת הנוער הבינלאומית
המרכז למוסיקה בירושלים וארגון הלל מקיימים מבחנים לבני נוער המעוניינים להשתתף במקהלת הנוער הבינלאומית. המבחנים מיועדים לזמרים בגילאי 17 עד 25 בעלי קולות טובים ושליטה בסולפג' והם יתקיימו באמצעות הקלטה במרכז למוסיקה משכנות שאננים בירושלים ביום ב' 8 בפברואר בין השעות 10:00 – 16:00.
מקהלת הנוער הבינלאומית מכנסת מדי שנה בקיץ כ-80 זמרים מרחבי העולם לחודש של חזרות ומופעים עם המנצחים המובילים בעולם. השנה תהיה ההתכנסות בימים 5 עד ה-20 ביולי בטנריף שבאיים הקנריים. הטיסות למקום ההתכנסות הן על חשבון הזמרים שיבחרו למקהלה, אך האירוח מכוסה כולו ע"י המארחים. במהלך שהותם בטנריף יקיימו חברי המקהלה שבועיים של חזרות, שבסיומם יצאו לסיבוב מופעים.
לפרטים והרשמה: נתלי גולדברג: nathalie.goldberg@gmail.com.

מבצע לאיסוף כלי מוסיקה ישנים עבור ילדים בסיכון
מבצע לאיסוף כלי מוסיקה ישנים עבור ילדים בסיכון מתקיים בימים אלה ביוזמת מיזם "נוער מוזיקלי". הכלים שיאספו מיועדים להפעלה של מספר מרכזי מוזיקה ברחבי הארץ עבור נערים ונערות שנשרו ממסגרת לימוד פורמליות אשר מגיעים מסביבה של סמים, אלימות וניצול מיני. כמו גם לנוער עולה שמנסה להשתלב בחברה הישראלית, לילדי עובדים זרים ולצעירים חסרי בית. התוכנית מיועדת לאפשר לבני נוער אלה להשתלב בתחומי שירה, נגינה ויצירה מוסיקלית לסוגיה. מרכזי נוער מוזיקליים ראשונים מתוכננים לקום בשיתוף הרשויות המקומיות בנתניה, אזור וגבעת אולגה.
מבצע איסוף כלי הנגינה המשומשים, ציוד הגברה לסוגיו, חומרי קריאה בנושא, דיסקים ותקליטים שאינם בשימוש, מיועד לצייד מרכזים אלה.המעוניינים לתרום יוכלו לפנות לגדעון בן ארי בדוא"ל שכתובתו:
ea.gidon@gmail.com או בטל' 054-6172121.

_________________________________________________________________

 

לוח מודעות פעיל לחברי מיל"ה
אנו חוזרים ומזכירים, כי מיל"ה מפעילה לוח מודעות המיועד לחברים ולחבורות זמר בלבד. באמצעות לוח זה ניתן להעביר מסרים על פעילויות, הרשמת זמרים וזמרות, קנייה ומכירה ועוד. ההרשמה מיועדת לבורות שהסדירו תשלום דמי חבר לשנת 2010. מידע המועבר על ידי גורמים שאינם רשומים כחברים במיל"ה מתקבל כפרסום בתשלום. ניתן להיכנס ללוח המודעות בכתובת:
http://www.mila-il.com/message_board.php

 

 

 


לאתר מיל"ה - לחץ כאן