מגזין מיל"ה מספר 7 - נובמבר 2009

הסתיימה ההרשמה לאירועי חנוכה בטירת כרמל
בימים אלה הסתיימה ההרשמה לאירועי חנוכה בטירת כרמל. זאת לאחר שעשרות חבורות זמר ומאות המשתתפים בהן הזדרזו למלא את טפסי ההרשמה כבר לפני מספר שבועות. כתוצאה מכך, נותרו חבורות שביקשו  לקחת חלק באירועים הללו, אך נבצר מהן לעשות זאת עקב השלמת הרשימה במועד מוקדם מהרגיל. נוכח הביקוש הרב לאירועי מיל"ה גיבשה הנהלת הארגון סדרה של החלטות שנועדו לתת מענה לגידול המרשים בהרשמה של חברים חדשים ולרצון של המצטרפים להיות שותפים בפעילויות המגוונות המתקיימות לאורך כל השנה. בין השאר מתוכננת תוספת של מספר אירועים ברמה הארצית מתוך כוונה ליישמם כבר בשנת 2010. זאת, כחלק מהצורך לספק את רצון החבורות להשתתפות באירועים, בכנסים ובפסטיבלים הייחודיים של מיל"ה.אירועי חנוכה בטירת כרמל יתקיימו בימים 13 – 17 בדצמבר 2009 ובמהלכן תופיע מדי ערב בפני המשתתפים להקת טריו אינדיו. תוכנית האירועים והנחיות לחבורות מתפרסמת בכתובת:  http://www.mila-il.com/product_info.php?products_id=423

ההרשמה לאירועי "זמר סובב כנרת" בעיצומה
מחלקת ההפקות מעלה בימים אלה לאתר מיל"ה טופס הרשמה לאירועי זמר סובב כנרת שיערכו בימים 28 – 30 בינואר 2010 בעמק הירדן. הביקוש הרב לאירועים אלה שהפכו במהלך השנים לעוגן מרכזי בפעילות מיל"ה מחייב את המבקשים להשתתף בהם להבטיח בהקדם את מקומם.טופס ההרשמה המתפרסם באתר מאפשר מילוי מהיר של פרטי הנרשמים חברי מיל"ה. במקביל מתפרסם טופס הרשמה מיוחד לכאלה שאינם חברי הארגון, אשר משלמים מחיר מלא עבור השתתפותם בפעילויות ובאירועים.באירועים צפויים להשתתף יותר מ-1,000 חברים, שייהנו מחבילה הכוללת לינה במלונות, מופעי חבורות ומקהלות, סדנאות מקצועיות, מופעים מרכזיים, טיולים במסלולי עמק הירדן ועוד. התוכנית הסופית של "זמר סובב כנרת" תתפרסם בימים הקרובים והיא תכלול בין השאר מופעים של גידי גוב ו"החברים של בני".
למידע נוסף: http://www.mila-il.com/sovev/sovev.pdf
להרשמה: http://www.mila-il.com/sovev/
דרוג סולם מיל"ה 2009
בשל היערכות ההנהלה החדשה, כמו גם עומס הפעילויות והאירועים, לא פורסמה עד כה רשימת הדרוג של סולם מיל"ה לשנת 2009 ואנו מפרסמים אותה בגיליון זה. צוות השופטים שדירג את החבורות במהלך פסטיבל ווקאליל שהתקיים בסוכות בנצרת עלית, כלל את המוסיקאים אריה לבנון, מיכאל שני, ד"ר מיכאל וולפה ואהרון חרל"פ. בפני השופטים הופיעו 12 חבורות זמר ומקהלות שדורגו בקטגוריות זהב וכסף. במקום הראשון בדרוג הכללי דורגה חבורת "בסגנון אחר" בניצוחו של יוני שחם. למשתתפים ניתנו תעודות המציינות את הישגיהם בדרוג. מפעל "סולם מיל"ה" מתקיים זו השנה העשירית והוא מושך אליו מדי שנה חבורות ומקהלות שמעוניינות לשדרג את רמתן המקצועית. דרוג המשתתפים נעשה על ידי צוות שיפוט מקצועי הכולל מעבדים, מנצחים ומלחינים ידועים .
דרוג החבורות והמקהלות שהשתתפו ב"סולם מיל"ה" 2009 מתפרסם בכתובת:
http://www.mila-il.com/product_info.php?products_id=409
צבי שרף: "המפגש הזה תמיד מרענן ומעשיר"
"אני רוצה להפוך לרגע ליחצ"ן נלהב של סמינר המנצחים של "הלל" שמהווה למעשה האירוע השנתי החשוב ביותר עבור מנצחים וזמרי מקהלות". כך אומר צבי שרף, מנהל תחום העשרה ומוסיקה במיל"ה. לדבריו, מי שאינו משתתף בסמינר הזה "פשוט מפסיד". "הסמינר הזה שמתקיים כבר כ-8 שנים יהיה השנה בימים 10 – 12 בדצמבר. הוא מציע במרכזו מפגש העבודה עם מנצח אורח מחו"ל שעובד עם המנצחים על חומרים לפי בחירתו.  לטעמי המפגש הזה הוא תמיד מרענן ומעשיר.  מדובר באנשי מקצוע מעולים שאפשר ללמוד מהם הרבה מאוד.בשנים שעברו היו אלה מפגשים מרתקים עם מנצחים מאנגליה, גרמניה, אסטוניה, שבדיה, הפיליפינים, ארה"ב, בהם גם מפגש בלתי נשכח עם גארי ברתיני ז"ל - שהסמינר נקרא על שמו. בשנה שעברה היה זה אנטון ארמסטרונג מארה"ב, שעבד על ספיריצ'ואלס, להמשך הכתבה, פרטים והרשמה:
 http://www.mila-il.com/product_info.php?products_id=420
מופעי תרומה של חבורות מיל"ה למען הקהילה
סדרות של מופעי חבורות זמר למען הקהילה מתקיימת במספר מוקדים ברחבי הארץ.
המופעים המתקיימים כבר תקופה ארוכה בבית לוינשטיין ברעננה ובבית החולים הדסה הר הצופים ירושלים, זוכים לתהודה רבה וחבורות רבות כבר נרשמו להופיע בפני המשתקמים והחולים בתאריכים שנקבעו מראש. לאחרונה החלה פעילות דומה בבית שבעת הכוכבים בהרצליה וגם במופע זה נרשמה הצלחה רבה. חבורות המעוניינות להיכנס לרשימת המופעים יעשו זאת באמצעות פנייה לאבי פיינטוך, רכז תחום הפקות במיל"ה, טל' 08-8692786/9.

נמשכת ההרשמה לחברות לשנת 2010
חבורות זמר רבות כבר השלימו את תשלומי דמי החבר למיל"ה לשנת 2010 אך נותרו גם חבורות שטרם ביצעו זאת. ברשימה מצויות גם חבורות זמר שהצטרפו לראשונה לארגון ואחרות שחידשו חברותן לאחר הפסקה של מספר שנים. תשלום דמי החבר מקנה השתתפות מוזלת באירועים המתקיימים במהלך השנה והטבות נוספות הניתנות בתחומי תרבות שונים. כזכור, החליטה הנהלת מיל"ה להשאיר על כנו את מחיר דמי החבר והם יעמדו גם בשנת 2010 על 80 ש"ח לחברי החבורות והמקהלות ו- 140 ש"ח למנצחים. הנהלת מיל"ה הציבה לעצמה יעד להוסיף ולהגדיל את מספר חברי העמותה, תוך הרחבת הפעילות באופן משמעותי ושיפור השרות לחבר. מימוש היעד הזה ייעשה תוך פנייה לחברים ולחבורות הוותיקות של הארגון  שיסייעו באיתור חבורות וזמרים שטרם הצטרפו למיל"ה ויעודדו אותם לעשות זאת. הנהלת מיל"ה פיתחה לאחרונה כלים שיווקיים, בהם מצגת ייחודית שניתן להציגה בכנסים ובמפגשים לצורך חשיפת פעילויות הארגון וחשיבותו לקידום הזמר העברי.
טופס הרשמה חבורות: http://www.mila-il.com/uploads/choirs_2010.pdf
טופס הרשמה מנצחים: http://www.mila-il.com/uploads/conductor_2010.pdf

האשה, הספר והשיר בעלייה הראשונה
מופע העוסק בשירים הראשונים שליוו את ימי ראשית המושבות בארץ ישראל יתקיים במוצ"ש
29 בנובמבר 2009 בשעה 20:30 באודיטוריום בית שרייבמן בזכרון יעקב. המופע: האישה, הספר והשיר בעליה הראשונה נערך ע"י אליהו הכהן שגם מנחה את התוכנית ומופיעה בו ליד הפסנתר ובשירה, הזמרת, אורה זיטנר. המופע מציג את ההווי של ימי העלייה הראשונה ומשולבים בו סיפורים על דמויות נשכחות, במיוחד על נשים פעילות מאותה תקופה שתרמו לתרבות היישוב. התוכנית חושפת בין השאר מתי הוקלט השיר העברי הראשון ומהו, מאיזה ספר מימי העלייה הראשונה נותר עותק אחד בלבד בעולם ועוד פרטים מעניינים המוגשים בלוויית מצגת תמונות נדירות מאותם ימים. המחיר לחברי מיל"ה 45 ש"ח לאדם במקום 55 ש"ח לקהל הרחב.
לפרטים והזמנות: טל' 04-6291837
שני ספרים של הוצאת יד בן צבי בנושאי זמר עברי
הוצאת הספרים יד בן צבי מציעה לחברי מיל"ה שני ספרים בנושא הזמר העברי במחירים מיוחדים. בין השאר מוצע הספר מדרש נעמי – המקורות היהודיים בשירתה של נעמי שמר, מאת אברהם זיגמן עם ציוריה של רות צרפתי. הספר מביא 108 משיריה של נעמי שמר, ידועים יותר וידועים פחות, במהדורה מאוירת ומעוצבת בקפידה. בפני הקורא מוצג עומק שליטתה של שמר במקורות הספרותיים השונים של מסורת ישראל, להמשך הכתבה ופרטים:
http://www.mila-il.com/product_info.php?products_id=429
לוח מודעות פעיל לחברי מיל"ה
אנו חוזרים ומזכירים, כי מיל"ה מפעילה לוח מודעות המיועד לחברים ולחבורות זמר בלבד.
באמצעות לוח זה ניתן להעביר מסרים על פעילויות, הרשמת זמרים וזמרות, קנייה ומכירה ועוד. מידע המועבר על ידי גורמים שאינם רשומים כחברים במיל"ה מתקבל כפרסום בתשלום. ניתן להיכנס ללוח המודעות בכתובת:
 http://www.mila-il.com/message_board.php

לאתר מיל"ה - לחץ כאן