מגזין מיל"ה מספר 3 - ספטמבר 2009
אושרה תוכנית אסטרטגית למיל"ה ונבחרו חברי הדירקטוריון
תוכנית אסטרטגית למיל"ה אושרה פה אחד באסיפה הכללית שהתקיימה ב-4 בספטמבר בראשון לציון. באסיפה השתתפו מנצחים ונציגים רבים של חבורות זמר מכל רחבי הארץ וניכר היה שהתוכנית החדשה והשינויים הצפויים בעקבות תהליך הרה ארגון ממקדים תשומת לב רבה מצד חברי הארגון וגורמים המזדהים עם המטרות והפעילויות של מיל"ה.
בתחילת ההתכנסות הופיעו חברי ההרכב הווקאלי "יקינטון" במופע א-קפלה שהביא לתשואות רמות של הקהל. בהמשך מסרו חברי הועד היוצא סקירה על פעילות מיל"ה בשנתיים האחרונות, הוצגו דו"ח רואה החשבון וועדת הביקורת וניתנה סקירה מפי
ד"ר אורנה אבני של התהליכים שהובילו לגיבוש התוכנית. ד"ר אבני הציגה את עיקרי התוכנית ובהם ההצעה למבנה הארגוני חדש.
כאמור, האסיפה אישרה את התוכנית האסטרטגית ללא מתנגדים ואושרו גם השינויים בתקנון המתחייבים מתוכנית החדשה.
לראשונה בתולדות מיל"ה נבחר דירקטוריון בן 13 חברים בהם שלושה נציגי ציבור:
המוסיקאי אריה לבנון, מנכ"לית ארגון "אמונה" ליאורה מינקה, ומנכ"ל לשכת רואי חשבון עו"ד אבי פרידמן. חמישה מנצחים: יאיר קלינגר, רון גנג, בועז קביליו, רחל גרוס וג'יני רבין. ארבעה חברי חבורות זמר ומקהלות: אודי טחורש, אליזה רגב, דניאל רבנה
ואבנר בן-ארי.
למנכ"ל הארגון מיועד דורון שנקר (ע"פ המלצת הועדה) שיהיה בין חברי הדירקטוריון.

פרוטוקול האסיפה והחלטותיה מופיעים בכתובת:
http://www.mila-il.com/product_info.php?products_id=393

עשרות זמרים ישירו יחד "תפילה לשלום" בפסטיבל ווקאליל
הזמרת הבינלאומית ליאל קולט ולהקתה, שלמה גרוניך ולובנה סלמה, וכן מקהלת שני שבה מופיעות יחדיו נערות יהודיות וערביות, וחבורת "הרוח הטובה", יובילו את שירת ה"תפילה לשלום" במסגרת פסטיבל ווקאליל שיתקיים בחוה"מ סוכות בנצרת עילית.
באירוע, שיהווה אחד משיאי הפסטיבל הישראלי להרכבים קוליים ישירו יחדיו
עשרות חברי חבורות זמר ומקהלות באמפיתיאטרון פתוח על רקע נופי הגליל.
פסטיבל ווקאליל יתקיים בימים 6 – 8 באוקטובר 2009. במהלכו יתקיימו סדנאות רבות בהדרכת מנצחים ומוסיקאים ידועי שם ויערכו הופעות של מקהלות וחבורות זמר ברחבי העיר. בנוסף יתקיים תהליך דירוג החבורות והמקהלות במסגרת "סולם מיל"ה".
בפסטיבל יהיו שלושה מופעים מרכזיים, בהם קונצרט המשלב בין זמר ישראלי לשירה הקלאסית בהשתתפות התזמורת הקאמרית הישראלית בניצוחו של מיכאל שני. חלקו הראשון של המופע יכלול שירה של הקהל עם התזמורת ובחלקו השני יושמע הרקוויאם של מוצרט בביצוע המקהלה הקאמרית תל אביב וסולנים.
בנוסף יתקיים מופע של הזמר שלמה גרוניך שיארח את שמיניית ווקאל, כרמל א-קפלה ומקהלת שני.
הערב השלישי של הפסטיבל יוקדש להופעות המקהלה מגרמניה Westfälischer  Kammerchor Münster וחבורות הזמר הנבחרות שידורגו ע"י שופטי הפסטיבל במסגרת "סולם מיל"ה".
ראש העיר נצרת עלית, שמעון גפסו אמר, כי "פסטיבל ווקאליל מעלה את נצרת עלית על מפת הפסטיבלים בישראל, תוך כוונה לקיימו בעתיד כאירוע מוסיקלי בינלאומי שימשוך הרכבים קוליים מרחבי העולם".
לדברי דורון שנקר, יו"ר מיל"ה, "מדובר באירוע מוסיקלי המפגיש הרכבים קוליים מתחום הזמר העברי עם מקהלות המתמקדות במוסיקה קלאסית, ג'אז ושירת א-קפלה, דבר המהווה אירוע ייחודי מסוגו בישראל".
פסטיבל "ווקאליל" מתקיים ביוזמה ובניהול מיל"ה, בשיתוף עיריית נצרת עלית ובהשתתפות מקהלות "הלל".

פרטים על תוכנית הפסטיבל, כרטיסים למופעים והזמנת לינות  ניתן לראות בכתובת: http://www.mila-il.com/product_info.php?products_id=399

המילים והתווים לשיר "תפילה לשלום" מאת חמוטל בן זאב ודורון לוינסון מצויים בכתובת: http://www.mila-il.com/tfila.php

פרטים על הסדנאות ולוחות הזמנים בכתובת:
http://www.mila-il.com/product_info.php?products_id=401

 

אנסמבל נשים "הרמוניה" מארח את שמיניית ווקאל
אנסמבל נשים הרמוניה מכפר סבא יארח ביום ג'  20.10.09 בשעה 20:00, בבית הסטודנט, כפר-סבא, את שמיניית ווקאל שתופיע בתכניתה "ניגון מהלב".
המופע הוא השלישי בסדרת "א-קפלה על קפה לאטה" ובמסגרתו יתארח גם ההרכב הקולי החדש "פקפלה" מרמת השרון. המארגנים מבטיחים פנינים והפתעות מוזיקליות נוספות (כרטיסים בטל' 052-8738101).
שמיניית ווקאל תקיים שלוש הופעות נוספות לפני צאתה למסע הופעות בגרמניה ובאוסטריה. ב-3.10 תופיע השמינייה פעמיים בבית גרטרוד בעין הוד (כרטיסים בטל' 04-9549228) וב-15.10 בבית התפוצות בתל אביב (טל' 054-2326572).

פרסום מופעי חבורות זמר ומקהלות ייעשה במסגרת מגזין מיל"ה.
במסגרת השינויים והתהליכים הארגוניים המתבצעים בשבועות האחרונים במיל"ה, בכלל זה הוצאתו לאור של המגזין האינטרנטי החדש, נקבעו כללי פרסום חדשים לחבורות זמר ומקהלות.
הרכבים קוליים חברי מיל"ה יוכלו לפרסם את הופעותיהם במגזין בהתאם ללוח זמני הפצתו של המגזין. מידע שיגיע עד ה-1 בכל חודש יתפרסם במגזין שיופץ בשבועיים הראשונים של החודש ומידע שיגיע עד ה-15 בכל חודש יתפרסם בשבועיים האחרונים של החודש.
הפרסום במסגרת המגזין מבטל את שיטת הפרסום שהייתה קיימת עד כה שבמסגרתה נשלחו דפי מידע בודדים לכתובות חברי הארגון.
הפרסום במגזין מיועד לחבורות זמר ומקהלות ששילמו את דמי החבר השנתיים למיל"ה. חבורות ומקהלות שלא הסדירו את חברותם ישלמו מחיר מלא על פי תעריפי הפרסום במגזין. פרסומים של חברי מיל"ה שאינם קשורים למופעים, יופיעו בלוח המודעות של אתר מיל"ה
עם הפנייה מהמגזין.

שנה טובה
צוות מיל"ה מאחל שנה טובה לכל המנצחים, לחברי המקהלות וחבורות הזמר, לאוהבי הזמר העברי ולכל בית ישראל. שתהא השנה הבאה עלינו לטובה, שנת יצירה והרמוניה, שנת הצלחה וברכה לכולנו.

לאתר מיל"ה - לחץ כאן