מגזין מיל"ה מס' 37 - אוגוסט 2012

 

חברי מילה יקרים,

באסיפת המליאה האחרונה שקיימנו, הודעתי על כוונתי לסיים את כהונתי ולפרוש מניהול העמותה.

בשלוש עשרה השנים האחרונות, מיום הקמתה בנובמבר 1999 , עד לאוקטובר2009 , כיהנתי בתפקיד יו?ר ומאז  אני מכהן כמנכ?ל העמותה.

לקחתי על עצמי, בשנים אלה, תפקיד מורכב של יצירת יש מאין, עיצוב דמותו של ארגון חדש, ויציקת תכנים וביצועם. הארגון פעל תמיד בהילוך גבוה, בקצב עשיה מהיר ומאמץ. שנים רבות של התנדבות, תוך החלטה פנימית שלא לוותר על איכות וכמות האירועים, ניהול שוטף של ענייני העמותה הכספיים, ניהול קשריה עם כל גופי התרבות בשלטון המקומי, הארצי, מתן שירות יומיומי, יעיל ככל האפשר, לחבריה.

במהלך שנים רבות אלה הייתה לי הזכות לקדם עשייה זו, שכם אל שכם, עם שותפים רבים וטובים אשר היו חברים בוועד המנהל, מתנדבים בהפקות ובעבודה השוטפת במשרד.

זו השעה להודות לכולם מקרב לב על ההשקעה, התרומה והרצון.

במבחן התוצאה, מאות חבורות הזמר ומנצחיהן, יכולים היום להתברך בארגון גג הפועל לטובתם, מייצג אותן ואף מייצר תוכן תרבותי מגוון, תוך שמירה וטיפוח של הזמר העברי והשבחת שירת המקהלה.

באופן אישי ומעל לכל, אני חש כי נפלה בידי ההזדמנות לעסוק בתחומים ונושאים הקרובים ללבי ולקדמם, ועל כך תודתי לכל חברי מיל"ה הרבים, למנצחים, לכל רשות מקומית, ארצית וכל גוף תרבות ששיתף עמנו פעולה לאורך השנים.

מאד משמח אותי לדעת כי השרביט עובר לידיו הנאמנות של חברי הקרוב, רון גנג, אשר נבחר לשמש כמנכ"ל העמותה הבא.

כל הידע המצטבר וכלי הניהול יעברו לידיו ממני, בתקופה הקרובה, ואני מקווה כי כך גם העזרה והתמיכה שיקבל מכם.

אני חש גאווה וסיפוק על כי עמותת מיל"ה היא גוף חזק ויעיל, בעל קשרים ענפים, ותופס מקום של הערכה במפה התרבותית בישראל. אני משוכנע בחשיבותה ובערכה של מיל?ה, ומאחל לרון ולכולנו כי תמשיך, בניהולו,  להתעצם בשנים שיבואו.

 

                                                                                   דורון שנקר                 

 

חברים יקרים, אוהבי הזמר והאדם,

מיל"ה הוקמה לפני כחמש עשרה שנים והופעלה בחום, יצירתיות ומסירות ביזמת דורון שנקר חברינו אשר הצליח לרתום עוד רבים וטובים.

כנושאים משתנים אחרים במדינה, אנו עדים גם לשינויים המתחוללים בתחומי הזמר ואהבת המוסיקה ולהבדלים שבין המגדרים השונים ובהם גם הגיל הבוגר ותובנות בני הנוער.

בשנה האחרונה, נדרשה מיל"ה לשידוד מערכות ובין היתר, לנוכח החלטתו של דורון לפרוש מהניהול לאחר שנים רבות ולאחר שהספיק לקיים יחד עם הוועד המנהל וגורמים מקצועיים נוספים, ניתוח מערכת וצרכים.

בימים אלה, בחר הועד המנהל בחבר רון גנג לתפקיד מנכ"ל מילה . רון הינו מעמודי התווך של המוסיקה הווקאלית בישראל. עמד בראש מספר בתי ספר למוסיקה ופעיל בקרב בני נוער ומבוגרים כאחד.

יחד עם בחירתו, עומד הועד המנהל לאשר בקרוב תכניות עבודה שנרקמו במשותף בידי צוותי מנהלים מוסיקליים הפועלים ברחבי הארץ יחד עם מנהלי החבורות. במסגרת תכניות אלה יושם דגש על פעילויות, סדנאות ויזמות אזוריות בצד הרחבת פעילויות ארציות ובינלאומיות.

זו העת להודות מעומק הלב לדורון שנקר על טיפוח ושימור הזמר באמצעות פעילויות מיל"ה בצד פועלו כמנהל מוסיקלי מוערך. זו גם העת להודות לכל ציבור המתנדבים הנפלא הכולל חברים מחבורות הזמר השונות יחד עם מלחינים ומנהלים מוסיקליים.

אני מאמין כי שיתוף הפעולה המתרחב ההולך ונרקם, ישיא לכולנו תוצאות, גאווה ורוח מתחדשת לשוב וליטול חלק ביצירת תחושה של חברה אוהבת אדם, גאה במורשת ואוהבת את הזמר .

שלכם,

אבי פרידמן, יו"ר מיל"ה

שלום לכולם,

תודות לועד המנהל של מיל?ה על בחירתי לתפקיד מנכ"ל העמותה.

אני מאחל לכולנו שנה מצויינת של שיתוף פעולה ועשייה פוריה,

ומאחל לדורון שנקר הרבה הצלחה בדרכו החדשה.

רון גנג

לאתר מיל"ה - לחץ כאן