אזהרה Warning: I am able to write to the configuration file: /home/milail/domains/mila-il.com/public_html/includes/configure.php. This is a potential security risk - please set the right user permissions on this file.
מיקומך: אתר מיל"ה » מחלקות » כתבות מגזין » Vocalocity

Vocalocity

פרוייקט Vocalocity דיווח מהשטח
כתב ג'ף משל
נפל דבר במרכז מיל"ה לא-קפלה בהוד השרון, הוקמה מקהלת אקפלה מודרנית ברמה בין לאומית, מורכבת מ-45 זמרים וזמרות מהטובים בארץ, בהדרכת אחת הדמויות הבולטות בעולם בז'אנר זה. ווקאלוסיטי, תחת שרביטו של קווין פוקס מהסווינגל סינגרס קיימה כבר ארבע חזרות, בהן השתלט ההרכב על חמישה שירים מאתגרים ביותר; בתום החזרות אמר קווין: "לא נשמע כזה דבר, שבחזרה השלישית והרביעית קבוצת א-קפלה תעבוד על "גרוב", על ניואנסים, על מוסיקה. זה קורה בחזרה העשירית...."
ובכן, ההתרגשות ניכרת גם אצל הזמרים, כשבסוף שירתם בפעם הראשונה את השיר: I was Brought to My Senses”" של סטינג (בעיבוד הווקאל-ליין) או את "שיר המכולת" בעיבודו של ארז טל, הזמרים פרצו במחיאות כפיים ספונטאניות – לעיבוד, למנצח, לעצמם, לווקאלוסיטי ולעצם קיום הרכב ששר את המוסיקה ברמה מאד גבוהה. "אני מכיר רק עוד שתי מקהלות בעולם שאפשר להשוות אותנו אליהן, Perpetuum Jazzile מסלובניה וווקאל-ליין מדנמרק." אומר ג'ף משל, שיחד עם מנכ"ל מיל"ה, רון גנג יזמו והקימו את ווקאלוסיטי.
ואם כבר בא לארץ אדם בשיעור קומה של קווין פוקס – שחביבותו מתחרה בכישרונו האדיר –  צריך להפיק ממנו את המקסימום, לא? אז קווין עשה בית ספר לקבוצת מנצחים בבוקר וסדרה של כיתות אומן להרכבים בערב, וכולם פה אחד גמרו את השבח ואת ההלל על ההשראה שהביא עמו. הוא וחברתו ליז גם הספיקו לרבוץ בשפת הים וגם לשים פתק בכותל (תפילה להצלחתו של ווקאלוסיטי, אלא מה?), ונהנו ביותר מהאירוח המחבק של שמיל וגילה כהן בביתם.
קווין יבוא עוד פעמיים לארץ במשך הקיץ לחזרות וסדנאות (מנצחים והרכבים המעוניינים להשתתף יפנו לרון גנג), ובצהרי יום שישי ה- 23.8 שעה 12:30 תיערך הופעת הבכורה של ווקאלוסיטי וחברים בהיכל לאומנויות הבמה ברעננה, (סמנו לכם ביומן).
הרפרטואר יהיה מיקס מרענן של היפ-הופ, קלסיקה ישראלית, מוסיקה קלה שהיא בכלל לא קלה, ואפילו יצירה מקורית חדשנית שנכתבת במיוחד עבור ווקאלוסיטי בימים אלו ע"י המלחין המחונן אייל אמיר.
ובשנה הבאה? ווקאלוסיטי ימשיך לשיר עם ארז ועם קווין. רון וג'ף מבשלים להם ולאוהבים מוסיקה ווקאלית מודרנית הרבה תוכניות והפתעות.

חזור לכתבות מגזין

אתר מיל"ה החדש:

http://www.milachoirs.com/

 


ת"ד 418 עשרת 76858 | טלפון: 09-7880032/3 | פקס: 09-7880036 | דוא"ל: mila-il@zahav.net.il

הקמת אתרים - XSites | אחסון אתרים - SPD